Legionowianki znów mistrzyniami Polski juniorek

Podopieczne Wojciecha Lalka potwierdziły swój prymat w kategorii juniorskiej, pokonując wyraźnie Orła Malbork w finale turnieju rozgrywanego w wielkopolskim Luboniu.

Michał Kaczmarczyk

Młode mazowszanki zasłużenie triumfowały w całej tegorocznej edycji juniorskich mistrzostw kraju, a najlepszym tego dowodem jest ich ostatni mecz turnieju. Trefl Orzeł Malbork walczył jedynie w pierwszym secie, w kolejnych Aleksandra Rasińska oraz jej koleżanki stanowiły siłę nie do zatrzymania. Jedynym trudniejszym momentem kadry Wojciecha Lalka był półfinał z ubiegłorocznym srebrnym medalistą Pałacem Bydgoszcz. Pałacanki wygrywały już 2:0 z setach, ale trzecia partia wygrana przez Legionovię aż 25:10 wyraźnie pomogła tej drużynie im w klasycznym comebacku i końcowym zwycięstwie 3:2.

Bydgoski zespół powtórzył ten pechowy dla siebie scenariusz w spotkaniu o brąz MPJ, nie potrafił on wykorzystać dwusetowego prowadzenia z Impelem Wrocław. Co ciekawe, niemal wszystkie wyróżnione indywidualne zawodniczki to aktualne lub byłe uczennice SMS PZPS Szczyrk, jedynie Julia Szczurowska z Impela Wrocław nie należała do tego grona. Najlepszą siatkarką zmagań w Lubionu wybrano Alicję Grabkę, rozgrywającą LTS Legionovii.

Trefl Orzeł Malbork - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (23:25, 17:25, 16:25)

KS Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 2:3 (25:23, 25:19, 22:25, 19:25, 12:15)