Liga belgijska: Volley Asse-Lennik kontynuuje dobrą passę

Ósma kolejka fazy play-off ligi belgijskiej przyniosła kolejne zwycięstwo zespołowi Adriana Staszewskiego. W polskim pojedynku Volley Asse-Lennik wygrał z Knack Roeselare 3:0. Triumf odniosło też Topvolley Callant Antwerpia.

Anna Bagińska

Po porażce w ostatniej kolejce fazy play-off, tym razem gracze Topvolley Callant Antwerpia odnieśli zwycięstwo. W trzech setach uporali się z VDK Gent Heren. Z trzech grających w tym zespole Polaków, na parkiecie cały mecz spędzili Jakub Wachnik i Mateusz Przybyła.

Polski przyjmujący zanotował dobry występ, z 13 punktami mając drugi wynik w drużynie. Z tego dziesięć punktów zdobył atakiem przy skuteczności rzędu 53 proc. Do tego dołożył dwa asy i dwa punkty blokiem. W przyjęciu na 12 proc. popełnił jeden błąd, notując 50 proc. pozytywnych i 25 proc. perfekcyjnych zagrań.

Mateusz Przybyła w tym spotkaniu był skuteczny w ataku, z czterech piłek kończąc trzy, do tego dołożył dwa punkty zagrywką. Nie zapunktował niestety blokiem. Trzeci z grających w Antwerpii rodaków, Jan Siemiątkowski, ani razu nie pojawił się na parkiecie.

Dobrą passę odzyskali siatkarze Volley Asse-Lennik, którzy w fazie play-off odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem Adrian Staszewski okazał się lepszy od Piotra Orczyka. Jego zespół pokonał Knack Roeselare 3:0. Siatkarz zwycięskiej drużyny nie pokazał się jednak w ogóle na boisku.

Więcej pograł Piotr Orczyk, który rozegrał całe trzy sety. Polak zdobył w sumie dziesięć punktów, z czego dziewięć atakiem przy skuteczności 54 proc. i jeden dołożył zagrywką. W przyjęciu radził sobie nieźle, na osiem prób popełnił jeden błąd, dogrywając 62 proc. piłek pozytywnie i 38 perfekcyjnie.

Wyniki meczów 8. kolejki fazy play-off ligi belgijskiej:

Prefaxis Menen - Noliko Maaseik 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)
Knack Roeselare - Volley Asse-Lennik 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)
Topvolley Callant Antwerpia - VDK Gent Heren 3:0 (25:20, 25:29, 25:13)

6. VDK Gent Heren 8 3 1-7 6:21

*Zgodnie z regulaminem ligi belgijskiej drużyny otrzymały punkty za zajęte miejsce w fazie zasadniczej: Volley Asse-Lennik: +5 punkty Knack Roeselare: +4 punkty Noliko Maaseik: +3 punkty Precura Antwerpia: +2 punkty Prefaxis Menen: +1 punkty Zobacz wideo: Fabian Drzyzga: Daliśmy ciała w końcówce czwartego seta