Sporo przedstawicielek Orlen Ligi w kadrze Serbii na Montreux

Zoran Terzić poczynił już pierwsze przygotowania na zbliżający się sezon reprezentacyjny. Selekcjoner kadry Serbek powołał 23 zawodniczki na towarzyskie zmagania nad Jeziorem Genewskim.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Rozgrywki w szwajcarskim Montreux to najbardziej elitarny turniej towarzyski w reprezentacyjnej siatkówce kobiet, dlatego niezwykle silny skład Serbek wcale nie dziwi. W szerokim zespole powołanym przez Zorana Terzicia znalazły się gwiazdy europejskiego i światowego formatu, między innymi zawodniczki doskonale znane z Orlen Ligi: rozgrywająca sopockiego Atomu Danica Radenković i występująca w tym samym klubie Ivana Djerisilo-Stanković oraz środkowe - Stefana Veljković grająca w Chemiku Police i Maja Savić z Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna.

Serbki zagrają w grupie B turnieju wraz z Tajlandią, Holandią i Szwajcarią, a w drugim zestawie drużyn znalazły się kadra Brazylii do lat 23, Belgia, Chiny i Turcja. Przypomnijmy, że drużyna Serbii dzięki zajęciu drugiego miejsca w ubiegłorocznym Pucharze Świata jest pewna występu w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Reprezentacja Serbii kobiet na Montreux Volley Masters 2016:

Rozgrywające: Maja Ognjenović, Bojana Zivković, Danica Radenković, Sladana Mirković
Atakujące: Ana Bjelica, Tijana Bosković, Sanja Malagurski
Środkowe: Milena Rasić, Stefana Veljković, Jovana Stevanović, Maja Savić, Mina Popović, Maja Aleksić
Przyjmujące: Jelena Nikolić, Brizitka Molnar, Brankica Mihajlović, Tijana Malesević, Bianka Busa, Ivana Djerisilo-Stanković, Jovana Vesović
Libero: Silvija Popović, Suzana Ćebić

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×