Liga Europejska kobiet: młode Polki wracają do gry

Po tygodniowej przerwie zostaną wznowione rozgrywki grupy A Ligi Europejskiej kobiet. Przed reprezentacją Polski decydujące boje o awans do turnieju finałowego rozgrywek.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

W tym roku tylko kobieca kadra reprezentuje Polskę w międzynarodowej imprezie reprezentacyjnej pod egidą CEV. Te rozgrywki są doskonałym poligonem doświadczalnym dla młodszych siatkarek, które nie miały jeszcze styczności z seniorską kadrą. Swoje szanse dostają wyróżniające się w krajowej lidze zawodniczki.

W tej edycji Ligi Europejskiej reprezentacja Polski trafiła do teoretycznie najsłabszej grupy spośród trzech. Pozostałe dwie grupy już zakończyły rozgrywki i wiadomo kto awansował do Final Four (Słowenia, Azerbejdżan), tylko w "polskiej" stawce są jeszcze niewiadome.

Przed Biało-Czerwonymi rewanżowy turniej. Po pierwszym tygodniu rywalizacji liderkami są Słowaczki (bilans 3-0), za nimi plasują się Polki (2-1), a dalej są Białorusinki (1-2) oraz Albanki (0-3). Wydaje się więc, że walka o awans do turnieju finałowego może rozegrać się pomiędzy naszą reprezentacją a Słowacją.

Niejako na rozgrzewkę podopieczne Waldemara Kawki zmierzą się z najmniej wymagającymi rywalkami, czyli Albanią. Pierwszy pojedynek obu drużyn dostarczył wielu emocji, ale to ze względu na stres naszych reprezentantek, o którym przed drugim turniejem nie może być mowy.

W sobotę Biało-Czerwone zmierzą się z Białorusinkami, które na zakończenie pierwszego turnieju pokonały 3:2 po niesamowitym siatkarskim thrillerze. Natomiast zmagania w Durres zakończą starciem ze Słowacją, z którą wcześniej przegrały 2:3.

- Jeśli chodzi o grę, zarówno dziewczyny, jak i my nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak ona wyglądała. Ale poziom ambicji i zaangażowania tych dziewcząt jest zadowalający. Tu mamy podstawy do tego, by z nimi pracować, pracować i jeszcze raz pracować, bo wtedy jesteśmy w stanie zrobić postęp - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty trener Waldemar Kawka.

Terminarz turnieju grupy A Ligi Europejskiej kobiet w Durres (Albania):

17 czerwca

15:00 Słowacja - Białoruś
18:00 Albania - Polska

18 czerwca

15:00 Białoruś - Polska
18:00 Słowacja - Albania

19 czerwca

15:00 Polska - Słowacja
18:00 Białoruś - Albania

Tabela grupy A Ligi Europejskiej kobiet 2016:

Zespół Z-P Punkty Sety Małe punkty
1. Słowacja 3-0 8 9:4 302:273
2. Polska 2-1 6 8:6 309:313
3. Białoruś 1-2 3 6:8 309:304
4. Albania 0-3 1 4:9 268:298

O miejscu w tabeli decydują kolejno:
- liczba wygranych meczów
- zdobyte punkty
- ratio setów
- ratio małych punktów
- bezpośrednie pojedynki

ZOBACZ WIDEO Andrzej Juskowiak: Niemcy mają problemy w linii obrony (źródło TVP)
Czy Polki awansują do najlepszej czwórki Ligi Europejskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×