KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gwiazdy siatkówki zagrają w Gdyni i Katowicach

Już we wrześniu odbędą się dwa Mecze Gwiazd Siatkówki, które na trybuny na pewno przyciągną rzesze kibiców. Jednym z wydarzeń będzie oficjalne pożegnanie reprezentanta Polski, Pawła Zagumnego.
Natalia Bugiel
Natalia Bugiel

Gdyńska Arena oraz Spodek w Katowicach gościć będą we wrześniu gwiazdy światowej siatkówki. Pierwsze takie wydarzenia w historii odbędą się 9 oraz 11 września. Na Śląsku kibice będą mogli oficjalnie pożegnać byłego reprezentanta Polski Pawła Zagumnego. - Wolałbym, żeby Paweł nadal występował na parkietach światowych, ale podjął taką decyzję i trzeba ją uszanować - powiedział Paweł Wachowiak, wiceprezes PZPS.

- Długo się nad tą decyzją zastanawiałem. Po 20 latach grania, w moich kolanach czuć wszystkie wyskoki i odbicia piłki. Mecz gwiazd będzie doskonałą okazją do pożegnania się z kibicami. Mamy potwierdzenie 90 proc. składów. Dla mnie wszystko zaczęło się i skończy w Katowicach - potwierdził mistrz świata.

W obydwu meczach po przeciwnych stronach siatki staną drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki oraz Gwiazd Polskiej Siatkówki. Za skład drużyn odpowiadać będą właśnie Paweł Zagumny oraz Andrea Anastasi, były szkoleniowiec reprezentacji Polski, a obecnie Lotosu Trefla Gdańsk.

W Gdyni w szeregach zespołów wejdą zawodnicy, którzy zakończyli swoją czynną karierę zawodniczą. Natomiast w Katowicach oprócz nich, powołani zostaną także siatkarze czynnie grający w najlepszych klubach świata.

ZOBACZ WIDEO Olimpijska próba przed polskimi żeglarzami (źródło TVP)

Grzegorz Zięba, dyrektor do spraw międzynarodowych Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki potwierdził, iż w ekipie światowych gwiazd zagrają między innymi Siergiej Tietiuchin, Andrea Giani, Dmitrij Muserski oraz Nikola Grbić. Niewykluczone, że w Polsce pojawią się również trener Władimir Alekno , a także Wilfredo Leon i Matthew Anderson.

Z kolei w polskiej drużynie obok Pawła Zagumnego pojawią się Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Łukasz Kadziewicz, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak oraz Piotr Nowakowski.

- Moim zdaniem jest to bardzo ważne wydarzenie w polskiej siatkówce. Dziękuję Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki za zorganizowanie tej imprezy. Z wieloma siatkarzami, którzy zagrają w Gdyni i Katowicach grałem na siatkarskich parkietach. Między innymi właśnie z Pawłem Zagumnym - powiedział Paweł Papke, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Imprezom towarzyszyć będą także spotkania gwiazd z kibicami, dla których będzie to niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie z nimi zdjęć oraz zebraniu autografów.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×