LŚ 2016: Niemcy podnieśli się z kolan, pierwsza porażka Słoweńców

Materiały prasowe / Siatkówka

Po sensacyjnej porażce z Tajpej 0:3 niemieccy siatkarze zrehabilitowali się w starciu z Hiszpanią. Zawodnicy Vitala Heynena pewnie wygrali 3:1. Pierwszą porażkę w III dywizji Ligi Światowej zanotowali Słoweńcy, którzy przegrali 1:3 z Grecją.

W tym artykule dowiesz się o:

Niemcy zmazali plamę ze starcia z Azjatami i nie dali Hiszpanom szans. Wprawdzie zespół z Półwyspu Iberyjskiego lepiej wszedł w spotkanie, ale potem do głosu doszli zawodnicy Vitala Heynena bezwzględnie wykorzystali błędy rywali (aż 34 w całym pojedynku). Niemcy nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa, pomimo że ich lider, Christian Fromm, skończył zaledwie 13 z 31 ataków.

W trzeciej dywizji nie ma już niepokonanej drużyny. Słoweńcy, którzy w poprzednich pięciu pojedynkach nie stracili nawet seta, tym razem nie sprostali Grekom. Słabszy występ zanotował m.in. Tine Urnaut, który zdobył 3 punkty w 12 atakach i po drugim secie stracił miejsce w pierwszej szóstce.

W tabeli pnie się za to Katar. Outsiderzy rozgrywek z Portoryko oddali punkty niemal za darmo - tylko Steven Morales stanowił zagrożenie dla faworytów (21 oczek). Za porażkę z Tunezją zrehabilitowali się natomiast reprezentanci Czarnogóry. Spory udział w sukcesie miał były gracz Asseco Resovii Rzeszów, Marko Bojić, zdobywca 15 punktów.