Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowy środkowy w Lotosie Treflu Gdańsk

Mistrz świata i Europy kadetów z 2015 roku oraz reprezentant kraju w kadrze juniorów, Patryk Niemiec, zasilił szeregi Lotosu Trefla. Zawodnik podpisał trzyletnią umowę z gdańskim klubem.
Karol Wasiek
Karol Wasiek

Patryk Niemiec ma 19 lat i mierzy 202 cm. W wieku 16 lat trafił z miejscowego MMKS-u do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Będąc zawodnikiem Pomarańczowych występował także w SMS-ie PZPS Spała. Na swoim koncie ma m.in. srebrny medal pierwszej ligi z ubiegłego sezonu, tytuł najlepszego blokującego turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów 2014, a także sukcesy reprezentacyjne. W ubiegłym roku z kadrą kadetów triumfował na mistrzostwach świata oraz Europy.

Teraz zawodnik będzie reprezentował barwy Lotosu Trefla Gdańsk. Środkowy podpisał trzyletnią umowę. - Zmiana klubu jest dla mnie dużą szansą na podniesienie moich umiejętności, więc bardzo się cieszę na ten nowy rozdział. Bardzo ważna jest dla mnie możliwość zdobycia doświadczenia, a przeprowadzka do Gdańska daje mi taką szansę - mówi 19-letni siatkarz.

Trener Andrea Anastasi miał okazję przyjrzeć się Niemcowi podczas treningów testowych dla młodych zawodników zorganizowanych przez gdański klub pod koniec maja. Drugi szkoleniowiec Lotosu Trefla, a także selekcjoner kadry U-23, Wojciech Serafin, zaprosił wówczas do Gdańska 17 graczy, by zweryfikować rynek i obejrzeć umiejętności młodych siatkarzy na żywo.

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: wszyscy są głodni sukcesu (źródło TVP)

- Patryk to młody, perspektywiczny gracz. Podczas treningów w maju pokazał swoje umiejętności, a także predyspozycje do bycia jednym z ważniejszych polskich środkowych w przyszłości. Jestem pewien, że po szkoleniu w Spale ma on bardzo solidne podstawy do dalszego treningu - tłumaczy włoski szkoleniowiec.

Niemiec w najbliższym sezonie ma stanowić też wsparcie dla Młodej Ligi i drugoligowego zespołu gdańskiego klubu.


Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×