Kw. MŚ U-23 2017: łatwe zwycięstwo Turczynek. Polki zagrają z nimi w czwartek

Po komplet punktów sięgnęły Turczynki, pokonując łatwo ekipę z Chorwacji (3:0). Zwycięstwo nad Serbią odniosły także Bułgarki, ale potrzebowały do tego pięciu setów.

Dominika Pawlik
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Po tym, jak Polki przegrały na inaugurację, na parkiecie pojawiły się kolejne drużyny, a dwie z nich podzieliły los naszych reprezentantek.

Serbki prowadziły już 2:0, by trzy kolejne sety przegrać z Bułgarkami. Trener Nikołaj Iwanow po meczu uznał, że ten mecz dzielił się na połowy, w pierwszej przeważały właśnie gospodynie imprezy, zaś w drugiej - bułgarskie siatkarki.

W 11-osobowym składzie do spotkania przystąpiły Serbki, z powodu kontuzji zabrakło Katariny Lazović. Przeciwniczki wykorzystały to i zwyciężyły. Obie ekipy popełniły aż 67 błędów własnych w pięciu setach.

Ostatnie spotkanie przyniosło najmniej emocji. Turczynki były zdecydowanie lepsze od Chorwatek. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, a przegrana ekipa w żadnej partii nie była w stanie przekroczyć granicy 20 punktów.

Tureckie zawodniczki w czwartek zmierzą się z Biało-Czerwonymi i z pewnością będzie to trudne spotkanie. W swoim premierowym występie zdominowały przeciwniczki w każdym elemencie.