KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Reprezentacja Polski jednym z rozczarowań męskiego sezonu reprezentacyjnego

Rok 2016 nie był udany dla polskiej drużyny narodowej, podobnie jak dla kilku innych ekip. Były jednak również reprezentacje, które postawiły w nim duży krok do przodu.

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński

Progres: Brazylia 

W gronie ekip, które poczyniły postęp, nie mogło zabraknąć miejsca dla mistrzów olimpijskich. Brazylijczycy przez sześć lat czekali na wywalczenie złotego medalu na imprezie o szerszym zasięgu niż kontynentalny. Podczas igrzysk w Rio de Janeiro męczyli się w grupie, ale w kluczowych momentach pokazali duży charakter. W starciu o "być albo nie być" z Francją, a także we wszystkich meczach fazy pucharowej udowodnili, że w pełni zasłużyli na zdobycie trofeum. Ponadto wywalczyli także srebrny medal w Lidze Światowej. Indywidualnie, największymi wygranymi minionego sezonu reprezentacyjnego byli atakujący Wallace De Souza oraz środkowy Mauricio Souza.

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
 • andrzejgrzyb Zgłoś komentarz
  Trener Antiga miał do wykonania misję na Mistrzostwach Świata w Polsce. Tą misją było namówienie Wlazłego, Zagumnego, Ignaczaka i Winiarskiego do powrotu do reprezentacji. Tą misję
  Czytaj całość
  wykonał znakomicie. Na tym jego zadanie się zakończyło. Bez w/w Gwiazd nasza reprezentacja stała się inną drużyną. Drużyną wymagającą trenera budującego zespół od nowa, a nie "nieprzeszkadzającego Mistrzom w grze". Przykładami takich trenerów są: Lozanno, Giani, Velasco, Alekno, czy też trener Kanady. Dlatego, moim zdaniem, w tym kierunku powinny iść poszukiwania nowego trenera. W Polsce jeszcze takiego niema, ale jest wielu młodych, obiecujących, znających języki i ciągle się szkolących zdolnych trenerów. Trener to nie tylko wiedza ale i autorytet u zawodników, a przy naszych Mistrzach to może być kłopot. Mamy duży potencjał młodzieży i wielu zawodników, którzy grali teraz na Igrzyskach Olimpijskich, - oni mogą wynieść naszą reprezentację na szczyty. Pamiętajmy też o Wilfredo Leonie - nie wstydźmy się, że pochodzi z Kuby. Reprezentacja Włoch od lat korzysta z Polaków, Bułgarów i Rosjan - są w finale IO i nie płaczą, że najlepszymi zawodnikami są Zaycev i Juantorena. Musi być koncepcja na 4 lata, oparta na takich zawodnikach jak Drzyzga, Mika, Leon, Szalpuk, Bednarz, Kurek itd. - wysokich i sprawnych zawodników. Nie możemy na imprezach światowej rangi opierać się na (z całym szacunkiem dla waleczności) Łomaczu, Kubiaku, Buszku czy też Konarskim. Budowa drużyny, jej koncepcja, nie polega na wybieraniu najlepszych na dzień dzisiejszy ale na wizji 4-letniej (Bądź szczęśliwy w niebie Trenerze Andrzeju Niemczyk).
  • ZLOTOUSTY Zgłoś komentarz
   Dodajac do tego ze winne sa media wszystkich politycznych kolorow, no bo juz te na sile beztroskie wywiady, reklamy toz to tylko pompowanie balona bez podstaw. To samo z ta pilka kopana.
   Czytaj całość
   Jeszcze ni9c nie osiagneli a zachowuja sie jak mistrzowie wszechswiata.Ostatnie haslo: Pazdan zatrzyma Ronaldo no i Real polegnie.To moze wymyslic tylko polski dziennikarz