KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Finalista Mistrzostw Europy 2017 oskarżony o "ustawienie" meczu? Sprawa trafiła do CEV

Działacze Macedońskiej Federacji Siatkówki przesłali do CEV protest. Włodarze drużyny z Bałkanów uważają, że rywalizacja o miejsce w turnieju barażowym mistrzostw Starego Kontynentu nie była do końca czysta.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Reprezentacja Czech mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Czech mężczyzn
Reprezentacja Macedonii do ostatniego dnia kwalifikacji II rundy Mistrzostw Europy 2017 rywalizowała z Estonią o miejsce gwarantujące prawo występu w kolejnej fazie zmagań. Ostatecznie jednak drużyna z Bałkanów odpadła z walki o Euro. Zdaniem działaczy z tego kraju, stało się to w wyniku niesportowej postawy ekipy Miguela Falaski. W meczu decydującym o zajęciu drugiego miejsca, Czesi przegrali bowiem z zespołem prowadzonym przez Gheorghe Cretu. Ostatecznie, dzięki lepszemu bilansowi punktowemu, to zespół znad Bałtyku zajął drugą pozycję.

Wobec powyższych zdarzeń działacze z Macedonii postanowili złożyć oficjalną skargę do CEV, aby w przyszłości zapobiec podobnym incydentom.

- Byliśmy świadkami przykrego momentu w naszym ukochanym sporcie. Zamiast promowania prawdziwych wartości, zobaczyliśmy coś zupełnie innego. W meczu z Estonią, decydującym o zajęciu drugiego miejsca w grupie, reprezentacja Czech wystąpiła w rezerwowym składzie, co znacząco zwiększyło szansę rywali na zwycięstwo. Dla większości naszych zawodników nadarzyła się wielka szansa, aby powalczyć o występ na mistrzostwach Europy. To marzenie wszystkich osób zaangażowanych w rozwój macedońskiej siatkówki. Mamy nadzieję, że CEV zareaguje odpowiednio, aby w przyszłości nie dochodziło do zdarzeń, które mogą zaszkodzić wizerunkowi siatkówki, jako czysto sportowej rywalizacji - napisał Zoran Karanović, sekretarz generalny Macedońskiej Federacji Siatkówki w liście skierowanym do Europejskiej Konfederacji Siatkówki.

ZOBACZ WIDEO: Sporting - Legia. Portugalska komedia pomeczowa
Czy system kwalifikacji do mistrzostw Europy powinien zostać zmieniony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
zurnal.rs
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×