Jedynie Developres SkyRes z kompletem punktów po pierwszym dniu turnieju w Rzeszowie

Doszło do pierwszych rozstrzygnięć turnieju o puchar Firmy Developres w Rzeszowie. O trofeum rywalizują ekipy z Łodzi, Muszyny, Ostrowca oraz Rzeszowa, a także z Ukrainy.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Rozpoczął się jeden z ostatnich przedsezonowych sprawdzianów dla orlenligowych klubów Developres SkyRes Rzeszów, KSZO Ostrowiec SA, Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna i ŁKS Commercecon Łódź. Wspomniane ekipy w Rzeszowie turniejem o puchar Firmy Developres testują swoją formę przed pierwszą oficjalną walką o ligowe punkty, nie tylko między sobą ale także z ukraińskim Chimikiem Jużnyj.

W pierwszym dniu rozgrywek jedynie rzeszowskie gospodynie zanotowały komplet punktów, a pozostałe drużyny radziły sobie ze zmiennym szczęściem notując zwycięstwo, ale i porażkę.

W drugim dniu turnieju, w sobotę 1 października dojdzie do starcia Developresu SkryRes z ŁKS Commercecon Łódź, Muszynianki z KSZO Ostrowiec oraz ŁKS Commercecon z Chimikiem Jużnyj. Dzień zamknie potyczka Developresu SkryRes z Muszynianką.

O zwycięscy turnieju zadecyduje liczba punktów w turniejowej tabeli. Jeden wygrany set równa się jednemu punktowi w tabeli. Mecze trwają trzy sety.

Wyniki pierwszego dnia turnieju:

KSZO Ostrowiec SA - Chimik Jużnyj 2:1
(16:25, 19:25, 25:21)

ŁKS Commercecon Łódź - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 2:1 (27:25, 18:25, 25:22)

KS Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec SA 3:0 (25:10, 25:21, 25:19)

Chimik Jużnyj - Polski Cukier Musznianka Enea Muszyna 2:1 (25:19, 23:25, 25:19)