BBTS - GKS: wejście smoka Rafała Sobańskiego

Beniaminek z Katowic nie miał problemów, aby w trzech setach pokonać na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała. Świetną zmianę dał przyjmujący Rafał Sobański, wybrany MVP meczu.

Natalia Witczyk
WP SportoweFakty / Olga Król

Emocjonujący przebieg miała jedynie premierowa partia sobotniego starcia. W niej siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała mieli nawet piłki setowe, jednak nie potrafili ich wykorzystać, oddając pole swoim przeciwnikom. Beniaminek nie tylko wykorzystał szansę, jaką dali mu rywale, ale także potrafił dobić bielszczan w kolejnych odsłonach, co poskutkowało zwycięstwem 3:0.

Z dobrej strony zaprezentował się Rafał Sobański, który jeszcze w końcówce pierwszego seta zastąpił Michała Błońskiego. Przyjmujący rozgrywa swój debiutancki sezon w PlusLidze, ale mimo tego gra bardzo odważnie. Sobański zdobył osiem punktów, posyłając na stronę przeciwników dwa asy serwisowe i raz ich blokując.

Przeciwko byłemu klubowi z Podbeskidzia dobrze zagrali również środkowi GKS-u Katowice. Tomasz Kalembka oraz Bartłomiej Krulicki zanotowali na swoim koncie po pięć punktowych bloków. Zawodnicy beniaminka znakomicie czytali grę i nie pozwalali swoim przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł w ataku.