Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W tym roku odszedł Andrzej Niemczyk. Człowiek, który zrewolucjonizował siatkówkę

Kilkanaście lat temu nie było w Polsce człowieka, który nie znałby tego szkoleniowca. W prywatnych rozmowach często żartował, że w tamtym okresie wygrałby wybory prezydenckie. Z marszu, bez żadnej kampanii.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski

Fot. Grzegorz Niewiadomski/Newspix Fot. Grzegorz Niewiadomski/Newspix
2 czerwca 2016 roku odszedł od nas jeden z najwybitniejszych polskich szkoleniowców. Nie tylko siatkarskich. W ogóle. Ilu naszych trenerów dowodziło najlepszymi ekipami europejskimi, walczyło w najważniejszych klubowych pucharach świata, dyrygowało obcymi reprezentacjami podczas igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy? W końcu, ilu doprowadziło naszych sportowców do dwóch złotych medali mistrzostw Europy? Ilu?

Ale to nie będzie artykuł o sportowych osiągnięciach Andrzeja Niemczyka. To można sprawdzić w Wikipedii. Jako autor autobiografii tego niezwykłego człowieka ("Życiowy tie-break" wydawnictwa SQN) postanowiłem w ten wyjątkowy dzień przypomnieć kilka wydarzeń, o których nie zawsze pamiętamy. Wydarzeń, które dowodzą, że mieliśmy do czynienia z trenerem nieprzeciętnym, rewolucjonistą, prekursorem.

Dlaczego nakazał "Złotkom" chodzić do solarium i malować się przed meczami, jak wyglądała nasza rozmowa na temat śmierci Agaty Mróz, ile zarabiał po powrocie do Polski, w 2003 roku, co mu powiedział szef Europejskiej Konfederacji Siatkówki po złocie z Zagrzebiu, w jaki sposób wykrył po raz pierwszy chorobę nowotworową? O tym wszystkim przeczytasz na kolejnych podstronach.

Usiądźcie wygodnie, przygotujcie ciepłą herbatę i przenieście się w przeszłość. W przeszłość Andrzeja Niemczyka.

Czy Andrzej Niemczyk to najwybitniejszy trener w historii polskiej, żeńskiej siatkówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • Damian Wolski Zgłoś komentarz
  Mój ulubieniec, Bobakowski. Znowu bedzie opowiadał pierdoły, tak samo jak ta książka, to dęta opowieść o niczym. Tam nie ma grama życia Niemczyka. Ciekawe czy szanowny redaktor był na
  Czytaj całość
  jego grobie i widział jak on wyglada? Opowiadacz!!!!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×