Turcja: Galatasaray Stambuł przegrał po raz trzeci w sezonie. Zbigniew Bartman nie zachwycił

Siatkarze Galatasaray Stambuł w środowy wieczór nie zdołali powiększyć swojego konta punktowego. Zespół Zbigniewa Bartmana przegrał w czterech setach z drużyną Arkasu Izmir i w efekcie spadł na 10. miejsce w tabeli ligi tureckiej.

Jacek Pawłowski
Materiały prasowe / galatasaray.org
Mecz piątej kolejki rozgrywek ligi tureckiej nie potoczył się po myśli ekipy Zbigniewa Bartmana. Siatkarze Galatasaray Stambuł zanotowali bowiem trzecią porażkę w sezonie. Podopieczni Nedima Ozbey'a tym razem musieli uznać wyższość Arkasu Izmir.

W barwach ekipy ze Stambułu całe spotkanie rozegrał polski atakujący. Były reprezentant kraju nie zachwycił jednak swoją postawą. 29-latek zapisał na swoim koncie tylko 14 punktów i był drugim najlepiej punktującym siatkarzem swojej ekipy. Wychowanek Metra Warszawa skutecznie skończył 14 z 36 skierowanych do niego piłek (39 proc.). Nie zdołał jednak zapunktować w polu zagrywki i bloku.

Po krótkiej nieobecności do składu Halkbanku Ankara powrócił Olieg Achrem. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów pojawił się na placu boju w trzecim secie, przegranego przez podopiecznych Camillo Placiego meczu z Afyon Belediye Yuntas. Białorusin zapisał na swoim koncie 1 punkt (100 proc. skut. ataku) oraz 50 procent skuteczności przyjęcia zagrywki (2 odbiory).

Wyniki 5. kolejki ligi tureckiej:

Afyon Belediye Yuntas - Halkbank Ankara 3:2 (26:28, 22:25, 25:22, 25:19, 19:17)

Maliye Milli Piyango Ankara - Tokat Belediye Plevnespor 3:1 (25:18, 26:28, 25:19, 25:13)

Istanbul BBSK - MSK Urfa 3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

Ziraat Bankasi Ankara - Inegol Belediyesi 3:1 (25:16, 25:22, 22:25, 27:25)

Arkas Izmir - Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:19)