Chemik Police - KSZO Ostrowiec: trzy sety dominacji i potknięcie mistrzyń

Jakub Głuszak dokonał licznych zmian w składzie Chemika Police. Jego drużyna zwyciężyła 3:1 z KSZO Ostrowiec w 5. kolejce Orlen Ligi. Potknęła się w trzeciej partii.

WP SportoweFakty / Asia Błasiak

Jakub Głuszak przygotował na niedzielę skład złożony z weteranek i nowych siatkarek Chemika Police. Pokazać się w większym wymiarze czasowym mogły przyjmujące Malwina Smarzek i Jelena Blagojević. Obie rywalizują o miejsce w szóstce pod nieobecność Anny Werblińskiej, która doznała kontuzji w meczu z Developresem SkyRes Rzeszów.

Pierwszą przewagę 4:0 Chemik zbudował przy zagrywkach Joanny Wołosz. Od tego momentu punktował rywalki. Gospodynie były faworytkami, w przeszłości nigdy nie przegrały z KSZO Ostrowiec seta i niewiele zapowiadało przełom. Szczególnie opłakane po stronie pomarańczowo-czarnych było przyjęcie, które w pierwszym secie oscylowało wokół 30 procent dokładności.

Pierwszego seta zakończyła niecelną zagrywką Joanna Kapturska przy wyniku 25:13, a drugiego atakiem na 25:15 Magdalena Stysiak. To niespełna 16-letnia debiutantka urodzona w grudniu 2000 roku. W tym momencie na boisku była również młoda Nikola Abramajtys. Chemik rotował składem, a jego przewaga nie była zagrożona. Do czasu.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia KSZO 3:0. Dobrze po skosie zaatakowała Dorota Ściurka i zapachniało większymi niż wcześniej emocjami. Chemik potrzebował kilku minut, by zniwelować różnicę, a później kilkunastu akcji, by wyjść na prowadzenie w walce punkt za punkt. Trener Głuszak czuł jednak problemy i kiedy Madelaynne Montano postanowiła rozgrywać zamiast Izabeli Bełcik, uderzył o przycisk i zażądał przerwy. Chemik rozsypał się w końcówce i przegrał trzeciego seta 21:25. To była spora niespodzianka.

Chemiczki zakończyły mecz dopiero w czwartej partii, ale na miesiąc przed pierwszym występem w Lidze Mistrzyń, nie grają jeszcze całych spotkań na równym, wysokim poziomie.

Chemik Police - KSZO Ostrowiec SA 3:1 (25:13, 25:15, 21:25, 25:14)

Chemik: Wołosz (2), Smarzek (18), Blagojević (9), Bednarek-Kasza (10), Gajgał-Anioł (6), Montano (15), Krzos (libero) oraz Bełcik (4), Stysiak (2), Abramajtys, Jagieło (1), Zaroślińska

KSZO: Szpak, Ściurka (13), Kapturska (6), Soter (6), Piotrowska (3), Pierre, Paulukouska (libero) oraz Polak (6), Brzóska (9), Stroiwąs (3), Thaka (1), Colik (libero)

MVP: Aleksandra Krzos (Chemik)