Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zmarł wielki Resoviak, Wiesław Radomski

14 listopada zmarł były Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie Wiesław Radomski - były wybitny polski siatkarz, uznany trener. Przez lata związany z Asseco Resovią Rzeszów.
Katarzyna Koniuch
Katarzyna Koniuch
Znicz / Znicz

Wiesław Radomski był wybitnym polskim siatkarzem, uznanym trenerem i cenionym działaczem. Był mistrzem i reprezentantem biało-czerwonych barw. Występował w reprezentacji Polski juniorów i seniorów. W 1969 r. uczestniczył w Pucharze Świata w Lipsku.

W 1970 r. przyjechał do Rzeszowa i został zawodnikiem CWKS Resovia. Z klubem tym osiągnął największe sukcesy - w latach 1971, 1972, 1974, 1975 czterokrotnie zdobył tytuł mistrza Polski, a w roku 1973 tytuł wicemistrza Polski i II miejsce w Klubowym Pucharze Europy w Antwerpii. W 1975 r. zdobył Puchar Polski.

W 1979 r. Wiesław Radomski z powodu poważnej choroby zmuszony był do zakończenia prężnie rozwijającej się kariery sportowej, jednakże nie rozstał się z siatkówką - rozpoczął pracę trenerską. W latach 1980-1985 pracował z młodzieżowymi drużynami Resovii, szkoląc i przekazując młodym zawodnikom nie tylko swoją wiedzę i bezcenne doświadczenie, ale również zwracając uwagę na aspekt wychowawczy i moralny. W latach 1987-1988, był II trenerem seniorskiego zespołu Resovii, który dwukrotnie zdobył brązowe medale Mistrzostw Polski.

Dwa lata później rozpoczął pełnienie społecznej funkcji przewodniczącego Wydziału Szkolenia Rzeszowskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej (ROZPS). Po ośmiu latach współpracy został wybrany Prezesem ROZPS, który w 1999 r. został przekształcony w Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej PWZPS. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez pięć kadencji - do kwietnia 2016 roku.

Dbał o promocję i popularyzację siatkówki na Podkarpaciu. Od 2001 do 2012 r. był członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej PZPS, pełniąc w nim odpowiedzialne funkcje.

W kadencji 2004-2008 był przewodniczącym Wydziału Siatkówki Plażowej,
a w latach 2008-2012 był wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nadzorował funkcjonowanie Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Sosnowcu.

Docenieniem i uhonorowaniem wybitnych osiągnięć sportowych, całokształtu pełnej trudu i zaangażowania działalności społecznej i sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej piłki siatkowej jest uhonorowanie Wiesława Radomskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, którego niestety nie zdążył odebrać.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
 • elodreip Zgłoś komentarz
  Jedno trzeba powiedzieć na pewno! Człowiek dla którego siatkówka była całym życiem i który oddał jej całe serce! Strata takiej osobistości zawsze jest niepowetowana. Pamiętam jak
  Czytaj całość
  jeszcze przed tym pierwszym mistrzostwem Resovii w dobie Kowala, w decydującym meczu ze Skrą siedział wspólnie z Markiem Karbarzem i odliczał punkty, brakujące do wielkiego triumfu... Resovia też była dla niego całym życiem! Cześć jego pamięci!
  • stary kibic Zgłoś komentarz
   Ogromny żal, znakomita postać. [*]
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×