Cuprum - ONICO AZS Politechnika: lubinianie z przełamaniem

W ramach 9. kolejki Cuprum Lubin zmierzyło się przed własną publicznością z ONICO AZS Politechniką Warszawską. Ekipa z Dolnego Śląska wyciągnęła wnioski z pierwszego, przegranego seta i pokonała drużynę ze stolicy 3:1.

Małgorzata Boluk
Pierwsza partia pokazała, że ONICO AZS Politechnika Warszawska poważnie myśli o przełamaniu się na trudnym terenie. Zespół gości rozpoczął znakomicie i po potężnym ataku Guillaume'a Samicy prowadził w Lubinie trzy do zera. Drużyna ze stolicy Polski pielęgnowała uzyskaną przewagę i regularnie podbijała akcje gospodarzy. Gdy Przemysław Smoliński w końcówce seta złapał na pojedynczym bloku Marcusa Bohme straty Miedziowych wzrosły od czterech "oczek". Team Gheorghe Cretu warszawiaków już nie dogonił. Odsłonę zakończył as serwisowy autorstwa Pawła Halaby.

Po zmianie stron sytuacja Cuprum zaczęła się komplikować. Drużyna gospodarzy wyglądała na bezradną i po kilku minutach przegrywała u siebie różnicą pięciu punktów. Szkoleniowiec Miedziowych poprosił o przerwę i przekazał swoim zawodnikom kilka uwag, które przyniosły pozytywny efekt. Ekipa z Dolnego Śląska obudziła się z letargu i zaczęła grać taką siatkówkę, do jakiej przyzwyczaiła swoich kibiców. Szybką, pomysłową i przede wszystkim skuteczną.

Dzięki dobrej grze Łukasza Kaczmarka, zespół miejscowych zdołał pójść za ciosem i wygrać trzecią oraz czwartą partię. Bardzo dobry występ zaliczył także miedziowy duet środkowych - Piotr Hain oraz Dawid Gunia. To jednak do rąk atakującego powędrowała po sobotnim meczu statuetka MVP. Wyżej wspomniany Kaczmarek w starciu z ONICO AZS Politechniką Warszawską zdobył dwadzieścia pięć punktów - dwadzieścia jeden atakiem, trzy blokiem i jeden zagrywką.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się pokonać tak dobrą drużynę. Pierwszy set nie ułożył się po naszej myśli, ale na szczęście później wróciliśmy na właściwe tory i udało nam się zgarnąć komplet punktów - powiedział po meczu reprezentant Polski, Grzegorz Łomacz.