Frekwencja w PlusLidze: rekord sezonu w Bydgoszczy

Choć jedenasta kolejka PlusLigi rozgrywana była w środku tygodnia, wiele hal zapełniło się tysiącami fanów siatkówki. W Bydgoszczy mecz Łuczniczki z PGE Skrą widziało na żywo prawie 5 tysięcy osób.

Krzysztof Sędzicki

To najlepszy wynik spośród wszystkich rozegranych dotąd 87 spotkań ligi mistrzów świata. Choć spotkanie w Hali Łuczniczka trwało tylko trzy sety i zostało wyraźnie wygrane przez bełchatowian, odbyło się na oczach 4800 kibiców, którzy przyszli w mało dogodnym terminie, tj. w środę o 18:00.

Blisko trzy tysiące sympatyków piłki siatkowej w tym samym czasie w Jastrzębiu-Zdroju obserwowało surowcowe derby, czyli starcie Jastrzębskiego Węgla z Cuprum Lubin. Po pięciu setach walki triumfowali podopieczni Gheorge Cretu. Dość licznie przybyli na trybuny także kibice w Częstochowie, gdzie AZS mierzył się z Asseco Resovią.

Derby Mazowsza rozegrane we wtorek w Radomiu przyciągnęły do miejscowej Hali MOSiR 1300 widzów, co oznacza, że wolnych miejsc było jak na lekarstwo. Najmniej licznie obserwowany był pojedynek Effectora Kielce z MKS-em Będzin, który został przeniesiony do obiektu w Chęcinach. Wybrało się tam zaledwie 800 osób.

Średnio jeden mecz 11. kolejki PlusLigi obejrzało: 1 972 widzów*

Łącznie na trybunach we wszystkich dotychczas rozegranych meczach: 172 425 widzów
Średnio jeden mecz w sezonie obejrzało: 2 005 widzów