Turcja: Zbigniew Bartman wyszarpał zwycięstwo rywalowi

9. kolejka tureckiej ekstraklasy mężczyzn to przede wszystkim tie-breaki. W jednym z nich zwycięstwo dla swojego zespołu Galatasaray wyszarpał Zbigniew Bartman 3:2. Drużyną, która musiała uznać wyższość "polskiej" ekipy był Inegol Belediyesi.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Materiały prasowe / galatasaray.org

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony w lidze tureckiej pokazał się Zbigniew Bartman. Atakujący z kraju nad Wisłą był kluczową postacią sobotniego meczu Galatasaray przeciwko Inegol Belediyesi. Co więcej gdy jego drużyna stała pod ścianą w czwartej odsłonie tracąc w setach 1:2, to właśnie Polak bezwzględnie punktował rywali i doprowadził do tie-breaka, który dał upragnione zwycięstwo 3:2.

We wspomnianym czwartym secie Bartman zdobył 10 punktów, jednakże na przestrzeni całego spotkania aż 30, notując ratio +18. Atakował 44 razy, z czego 25 zbić zamienił na bezpośrednią korzyść dla swojego zespołu. Jego skuteczność w ofensywie wynosiła 57 proc., dwa oczka zdobył blokiem oraz trzy serwisem.

Spotkanie Zbigniewa Bartmana było jednym z czterech w kolejce, które zakończyło się tie-breakiem. Jedynym meczem, który swój finisz miał wcześniej niż po pięciu setach był ten pomiędzy Arkasem Spor Izmir a Halkbankiem Ankara.

Osłabieni mistrzowie Turcji po raz czwarty w tegorocznym sezonie zmuszeni byli uznać wyższość rywala. Tym razem w spotkaniu zabrakło lidera Halkbanku Dicka Kooy'a, co dało szansę Oliegowi Achremowi na wykazanie się.

Białorusin z polskim paszportem, który jeszcze niedawno bronił barw Asseco Resovii Rzeszów rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce, lecz w połowie drugiego seta zszedł do kwadratu dla rezerwowych. Łącznie zapunktował 5 razy, a skończył z ujemnym ratio -2. Jego skuteczność w ataku wynosiła 29 proc., a w przyjęciu 20 proc.

Wyniki 9. kolejki ligi tureckiej:

Afyon Belediye Yuntas - Istanbul BBSK 2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:21, 15:17)
Besiktas Stambuł - Tokat Belediye Plevnespor 2:3 (18:25, 25:23, 21:25, 25:23, 13:15)
Ziraat Bankasi Ankara - Maliye Milli Piyango Ankara 3:2 (22:25, 25:27, 25:23, 25:20, 15:7)
Arkas Spor Izmir - Halkbank Ankara 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:22)
Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - Inegol Belediyesi 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:22, 15:13)
Fenerbahce Grundig Stambuł - MSK Urfa (mecz zostanie rozegrany 4 grudnia 2016r.)