Liga brazylijska: na otwarcie rundy rewanżowej wygrywali faworyci

Po świątecznej przerwie wrócili na parkiety siatkarze w Brazylii. Na początku rundy rewanżowej faworyci pewnie odnosili zwycięstwa.

Anna Bagińska
Materiały prasowe / FIVB

Swoją zwycięską passę kontynuuje Sada Cruzeiro, która nie dała żadnych szans zajmującemu miejsce w dole klasyfikacji Sao Bernardo Volei. Do wygranej w trzech setach i to częściowo rezerwowym składem, mistrzowie Brazylii potrzebowali niewiele ponad godzinę.

Kolejną wygraną do kompletu dołożyło także SESI-SP i Kirin Brasil, gdzie błyszczał reprezentacyjny libero Tiago Brendle. Siatkarz ten zaliczył dziesięć skutecznych obron i przyjął dobrze ponad połowę piłek.

Dobrze rok zaczęło również Funvic Taubate. Dzięki dobrej postawie Ricardo Lucarelliego i Wallace'a De Souzy pokonali czerwoną latarnię ligi, Caramuru Volei/Castro w trzech szybkich setach. Ci dwaj siatkarze zdobyli w sumie 29 punktów.

Wyniki 12. kolejki ligi brazylijskiej:

Funvic Taubate - Caramuru Volei/Castro 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)
Brasil Kirin/Campinas - JF Volei 3:1 (25:22, 25:18, 15:25, 25:19)
SESI Sao Paulo - Copel Telecom Maringa Volei 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:22)
Sada Cruizero - Sao Bernardo 3:0 (25:14, 25:23, 25:14)
Lebes Gedore Canoas - Montes Claros Volei 3:2 (20:25, 25:23, 15:25, 25:18, 15:10)
Bento Volei Isabela - Minas Tenis Clube 3:2 (25:22, 15:25, 23:25, 25:21, 15:13)

7. JF Volei 12 6-6 22:23 16
8. Minas Tenis Clube 12 5-7 21:27 14
9. Bento Volei Isabela 12 4-8 16:27 12
10. Sao Bernardo Volei 12 3-9 13:31 9
11. Copel Telecom Maringa Volei 12 2-10 13:32 6
12. Caramuru Volei/Castro 12 0-12 5:36 2

Czy Tiago Brendle ma szansę stać się podstawowym libero reprezentacji Brazylii?