Impel - Giacomini Budowlani: torunianki rozbite we Wrocławiu

W spotkaniu 17. kolejki Orlen Ligi 2016/2017, zespół Impela Wrocław nie dał żadnych szans Giacomini Budowlanym Toruń, wygrywając 3:0.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Justyna Serafin
Wrocławianki przystępowały do niedzielnej rywalizacji z pozycji wiceliderek rozgrywek i były zdecydowanymi faworytkami meczu. Mimo to, nikt nie spodziewał się, że ekipa z Torunia zaprezentuje się tak fatalnie i w żadnym z setów nie przekroczy granicy piętnastu punktów.

Od samego początku konfrontacji na boisku dzielił i rządził Impel, który błyskawicznie objął prowadzenie 10:4. Gospodynie dobrze radziły sobie w bloku, a w szczególności w tym elemencie brylowała Agnieszka Kąkolewska (17:6). Torunianki miły ogromne problemy w ataku oraz w przyjęciu i ostatecznie w pierwszym secie poległy do 11.

Po zmianie stron zawodniczki z Wrocławia kontynuowały swoją bardzo dobrą grę i raz za razem wyprowadzały skuteczne akcje (8:0). Siatkarki z Torunia wyglądały na zupełnie bezradne, zaś ciężar gry na swoje barki w drużynie Impela starała się brać Katarzyna Konieczna i w sporej mierze to dzięki niej podopieczne Marka Solarewicza wygrywały (18:9). Micha Hancock i spółka już spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, triumfując 25:13.

Dziesięciominutowa przerwa w żaden sposób nie wpłynęła na zmianę obrazu gry, ponieważ wciąż zdecydowanie przeważał Impel Wrocław (12:4). Pewnym punktem wrocławskiej ekipy była Natalia Mędrzyk, którą wspierały Kąkolewska i Konieczna (20:7). Wrocławianki były w stanie postawić kropkę nad "i", wygrywając trzecią odsłonę 25:14, a cały mecz 3:0.