Liga brazylijska: Sada Cruzeiro wróciła na zwycięską ścieżkę

W 14. kolejce ligi brazylijskiej wygrywali faworyci. Po porażce w Pucharze Brazylii Sada Cruzeiro wróciła na zwycięską ścieżkę, pokonując Caramuru Volei 3:0.

Anna Bagińska
Materiały prasowe / FIVB

W miniony weekend SESI-SP sporo musiało się namęczyć, żeby pokonać w pięciu setach Minas Tenis Clube. Wicelider musiał sobie radzić bez paru czołowych zawodników w składzie, którzy są kontuzjowani. A po drugiej stronie świetnie radził sobie Yordan Bisset, który zdobył w sumie aż 30 punktów. To na pewno tłumaczy kłopoty faworyta. Jednak dobrą dyspozycję zaprezentował również Bruno Rezende, wybrany zresztą zawodnikiem meczu i to pomogło w wygranej.

Funvic Taubate po zdobyciu Pucharu Brazylii kontynuuje zwycięską passę. Bez większych problemów pokonał 3:0 Lebes Gedore Canoas, a głównymi zdobywcami punktów byli Wallace De Souza i Isbel Mesa - odpowiednio 16 i 13.

Sada Cruzeiro po niepowodzeniu w Pucharze Brazylii wróciła na zwycięską ścieżkę pokonując Caramuru Volei/Castro w trzech setach. Mecz z czerwoną latarnią ligi trener Marcelo Mendez wykorzystał do przetestowania dwóch młodych zawodników, libero Vandersona Vicher Araujo Malty, który rozegrał cały set i atakującego Alana Ferreira Souzy, który zdobył w sumie 14 punktów.

Wyniki 14. kolejki ligi brazylijskiej:

Brasil Kirin/Campinas - Copel Telecom Maringa Volei 3:0 (27:25, 25:21, 25:21)
SESI Sao Paulo - Minas Tenis Clube 3:2 (21:25, 25:18, 25:23, 21:25, 15:13)
Funvic Taubate - Lebes Gedore Canoas 3:0 (25:22, 25;19, 25:22)
JF Volei - Sao Bernardo Volei 3:2 (18:25, 22:25, 25:20, 25:23, 15:9)
Montes Claros Volei - Bento Volei Isabela 3:1 (25:23, 25:23, 27:29, 25:21)
Sada Cruizero - Caramuru Volei/Castro 3:0 (25:19, 25:15, 25:19)

6. JF Volei 14 7-7 26:28 18
7. Minas Tenis Clube 14 6-8 26:30 18
8. Lebes Gedore Canoas 14 5-9 24:32 17
9. Bento Volei Isabela 14 5-9 20:30 15
10. Sao Bernardo Volei 14 3-11 15:37 10
11. Copel Telecom Maringa Volei 14 2-12 13:38 6
12. Caramuru Volei/Castro 14 0-14 5:42 2

Czy Bruno Rezende to obecnie najlepszy rozgrywający na świecie?