Developres SkyRes - Legionovia: bez niespodzianki w Rzeszowie

Nie było mowy o sensacji. Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały Legionovię Legionowo 3:0 w 20. kolejce Orlen Ligi. To trzynasta wygrana ekipy z Podkarpacia w tym sezonie.

Krzysztof Sędzicki
Na zdjęsciu: Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęsciu: Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów

Rzeszowianki mają ogromne ambicje, by walczyć o miejsce w czwórce i by je osiągnąć, nie mogły sobie pozwolić na stratę punktów w środowym meczu. Dlatego też trener Lorenzo Micelli posłał do boju pierwszy garnitur z Adelą Helić na czele.

W pierwszym secie legionowianki starały się dotrzymywać kroku rywalkom, ale cały czas były o 2-3 punkty z tyłu. Choć zanosiło się na ciekawą końcówkę, bo gospodynie prowadziły 19:17 i co jakiś czas nadziewały się na blok Igi Chojnackiej, w kluczowych momentach ciężar gry na swoje barki brała Helić i za jej sprawą Developres wygrał pierwszą partię 25:20.

Druga odsłona także padła łupem miejscowych, choć musiały zdobyć się w niej na dwa "zrywy". Pierwszy przyniósł im prowadzenie 10:7, ale kilka nieskończonych piłek sprawiło, że po chwili zrobił się remis po 12. Wtedy do głosu doszedł rzeszowski blok, który pomógł ponownie oddalić się na kilka oczek.

Do regularnie punktującej Helić doszły także pozostałe skrzydłowe - Kremena Kamenova i Klaudia Kaczorowska. U Novianek grę starała się ciągnąć Monika Bociek, która regularnie kończyła ataki, ale brakowało jej nieco wsparcia ze strony koleżanek. Tę część gry wygraną przez miejscowe do 19 asem serwisowym zakończyła Mirosława Paskowa.

Po dziesięciu minutach przerwy siatkarki Legionovii wyszły dość mocno nakręcone, bo otworzyły trzeciego seta wynikiem 5:0. Problem w tym, że kilka minut później na prowadzenie 12:9 wyszły już podopieczne Lorenzo Micellego, które wzmocniły zagrywkę. Asami popisywały się kolejno Katarzyna Mróz, Adela Helić i Katarzyna Żabińska.

Zespół spod Warszawy opór stawiał jeszcze tylko przez chwilę, bo od stanu 17:15 zdołał wygrać jedynie jedną akcję do końca spotkania. Trener Robert Strzałkowski nie szukał już nawet rozwiązania dokonując zmian. Jego ekipa przegrała do 16:25 i całe spotkanie 0:3.

Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:19, 25:16)

Developres: Kaczmar, Kamenova, Mróz, Helić, Kaczorowska, Żabińska, Borek (libero) oraz Paskowa, Szczygieł.

Legionovia: Grabka, Rasińska, Połeć, Bociek, Mikołajewska, Chojnacka, Korabiec (libero) oraz Adamek (libero), Grzelak, Bączyńska, Zakościelna

MVP: Anna Kaczmar (Developres)

Czy Developres awansuje do półfinału Orlen Ligi?