Włochy: Skorupa lepsza w hicie kolejki, mecz Efimienko do zapomnienia

W najciekawszym spotkaniu 21. kolejki Serie A siatkarek Imoco Volley Conegliano z Katarzyną Skorupą w składzie pokonało 3:2 Liu Jo Nordmeccanicę Volley Modena.

Michał Kaczmarczyk
Berenika Tomsia Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Berenika Tomsia

Kolejne spotkanie ekip z Conegliano i Modeny nie zawiodło oczekiwań. Znów skończyło się na pięciu setach, znów nieco lepsza okazały się mistrzynie Włoch i niedawne zdobywczynie krajowego pucharu. Zespół Katarzyny Skorupy po dwóch wygranych setach pozwolił ekipie pod wodzą Marco Gaspariego na odrodzenie się i zwycięstwa do 20 i 23. Wtedy na parkiecie rządziła Neriman Ozsoy, ale ostatni set był popisem środkowych Imoco. Robin De Kruijf i Raphaela Folie (22 i 21 pkt.) nie po raz pierwszy w tym sezonie zostały wykreowane przez Katarzynę Skorupę (1 pkt.) na bohaterki całej ligowej kolejki.

Tymczasem w środku tabeli wciąż może dojść do ciekawych przetasowań, a na dole trwa rozpaczliwa walka o uniknięcie przedostatniego miejsca w tabeli i spadku do Serie A2 (ostatnie już zostało dawno zajęte przez Club Italia). Nieco lepiej ostatnią serię spotkań wspominać będzie Saguella Team Monza, które pokonało Motyle z Busto Arsizio 3:2 i to mimo fatalnego startu rywalizacji. Zespół Bereniki Tomsi poradził sobie w chwili próby, ale polska atakująca zeszła z parkietu po drugim secie ze skutecznością wynoszącą ledwie 26 procent (5/19). Za to Agata Witkowska, libero Unetu Yamamay, w ogóle nie pojawiła się na parkiecie hali Palazetto Dello Sport.

Bliżej spadku do niższej klasy rozgrywkowej jest drużyna Zuzanny Efimienko. Metallaghe Sanitars przegrało w czterech setach z Il Bisonte Firenze, a bohaterką meczu była Portorykanka Stephanie Enright (25 pkt.). Żadna z jej rywalek, z wyjątkiem Simoni Gioli, nie potrafiły nawiązać z nią walki na punkty, co tyczyło się także naszej rodaczki. Efimienko zdobyła w czterech setach spotkania zdobyła po jednym punkcie blokiem i zagrywką, ale nie skończyła ani jednego z ośmiu uderzeń ataku. Z taką precyzją lombardzki klub będzie miał olbrzymie problemy z pozostaniem w elicie, a do końca rundy pozostała zaledwie jedna kolejka.

Wyniki 21. kolejki Serie A kobiet:

Imoco Volley Conegliano - Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena 3:2 (25:18, 25:20, 20:25, 23:25, 15:11)

Il Bisonte Firenze - Metalleghe Montichiari  3:1 (25:17, 25:22, 20:25, 25:21)

Saguella Team Monza - Unet Yamamay Busto Arsizio 3:2 (22:25, 16:25, 25:17, 25:21, 17:15)

Igor Gorgonzola Novara - Club Italia Crai 3:0 (25:18, 25:23, 25:13)

Pomi Casalmaggiore - Savino Del Bene Scandicci 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21)

Sudtirol Bolzano - Foppapedretti Bergamo 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)