WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Powołania do reprezentacji Polski według WP SportoweFakty: środkowi

Rozgrywki ligowe dobiegają końca i już niedługo selekcjoner reprezentacji, Ferdinando De Giorgi, wyśle pierwsze powołania. Którzy spośród środkowych mogą na nie liczyć?
Anna Bagińska
Anna Bagińska

Oni grali w kadrze Stephane’a Antigi

Przez ostatnie dwa lata w reprezentacji Polski na środku siatki miało okazję w mniejszym lub większym wymiarze zaprezentować się pięciu zawodników: Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Andrzej Wrona i Marcin Możdżonek. Podczas gdy pierwsza trójka była etatowymi graczami, to pozostali mieli zdecydowanie mniej okazji do gry, zwłaszcza środkowy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej.

Czy Bartłomiej Lemański wywalczy sobie miejsce w składzie reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • jarema11 0
  Nowakowski najsłabszy punkt drużyny antygony. Po jego balonikach w 100% traciiśmy punkty. Był gwoździem do trumny antygony. Kompletny nieudacznik.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Olwap 0
  A według mnie Bieniek to jest w tym momencie największy pewniak wśród środkowych. Ma dobry atak i zagrywkę zdecydowanie najlepszą ze wszystkich naszych środkowych. Fakt, gorzej blokuje ale nie jest w tym elemencie taki tragiczny a poza tym potrafi nadrobić niedostatki w bloku właśnie zagrywką.
  Paweł Brończyk Moim zdaniem na szansę w reprezentacji zasłużył Mateusz Sacharewicz - który drugi sezon z rzędu ma najwięcej bloków w lidze. Poza tym - Wrona - bo ma dobry blok i stabilny atak, Możdzonek - za doświadczenie i wyczucie w bloku, Wiśniewski - który ma dobry zarówno atak, jak i blok, a dodatkowym atutem jest zagrywka.Pamiętajmy co jest w głównej mierze zadaniem dla środkowych: blok i atak. Nowakowski, Kłos mogą dostać powołanie - ze względu na przeszłe występy, bo wiemy na co ich stać, a ten sezon nie jest ich najlepszym. Bieńka nie biorę pod uwagę, ze względu na brak postępu w elemencie bloku. Atak i zagrywka - ok, ale brak umiejętności czytania gry moim zdaniem dyskwalifikuje go jako środkowego reprezentacji.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Paweł Brończyk 0
  Moim zdaniem na szansę w reprezentacji zasłużył Mateusz Sacharewicz - który drugi sezon z rzędu ma najwięcej bloków w lidze.
  Poza tym - Wrona - bo ma dobry blok i stabilny atak,
  Możdzonek - za doświadczenie i wyczucie w bloku,
  Wiśniewski - który ma dobry zarówno atak, jak i blok, a dodatkowym atutem jest zagrywka.

  Pamiętajmy co jest w głównej mierze zadaniem dla środkowych: blok i atak. Nowakowski, Kłos mogą dostać powołanie - ze względu na przeszłe występy, bo wiemy na co ich stać, a ten sezon nie jest ich najlepszym.
  Bieńka nie biorę pod uwagę, ze względu na brak postępu w elemencie bloku. Atak i zagrywka - ok, ale brak umiejętności czytania gry moim zdaniem dyskwalifikuje go jako środkowego reprezentacji.

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)