Duże zmiany szykują się w Lotosie Treflu Gdańsk

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Piotr Nowakowski
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Piotr Nowakowski
zdjęcie autora artykułu

Lotos Trefl w okresie letnim przejdzie małą rewolucję kadrową. Z gdańskiego klubu odejdzie kilku zawodników, a w ich miejsce mają przyjść jakościowo lepsi gracze, którzy zagwarantują walkę o wyższe cele. Jednym z nich ma być Piotr Nowakowski.

Dla Lotosu Trefla sezon 2016/2017 był średnio udany. Podopieczni Andrei Anastasiego zajęli dopiero ósme miejsce w PlusLidze, przegrywając walkę o siódmą lokatę z Cerrad Czarnymi Radom (3:2, 1:3). Dla kilku siatkarzy czwartkowe spotkanie w Ergo Arenie było pożegnaniem z żółto-czarną koszulką gdańskiego klubu.

Na teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie na pewno nie zobaczymy już Piotra Gacka, który zakończył karierę sportową. Rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 420 spotkań.

- Odchodzę jako spełniony i wygrany siatkarz - mówi 39-letni libero, którego na tej pozycji najprawdopodobniej zastąpią "jego uczniowie" - Fabian Majcherski i Mateusz Czunkiewicz, grający obecnie w Łuczniczce Bydgoszcz.

Z Gdańskiem najprawdopodobniej pożegna się także Dmytro Paszycki. Ukraiński środkowy szuka nowej pracy. Zgłosił się do draftu do ligi koreańskiej, ale nie został ostatecznie wybrany. Warto nadmienić, że zamierza on zmienić pozycję i przekwalifikować się na atak. W Gdańsku w tej roli numerem jeden jest Damian Schulz.

ZOBACZ WIDEO: Katarzyna Kiedrzynek: Nawet nie marzyłam o takim klubie jak PSG, to był dla mnie szok

Miejsce Paszyckiego ma zająć Piotr Nowakowski, który ostatnie lata spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Zakontraktowanie etatowego reprezentanta Polski byłoby bez dwóch zdań hitem transferowym w PlusLidze w okresie letnim. Udało nam się dowiedzieć, że obie strony prowadzą zaawansowane rozmowy.

Niewykluczone jest także odejście Michała Masnego. Klub z Gdańska rozgląda się za nowym rozgrywającym.

Źródło artykułu:
Czy Lotos Trefl Gdańsk wróci do walki o medale w przyszłym sezonie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (15)
Tad Teddy
17.04.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To może porównajmy ze składem JW !!! I co... co teraz powiecie?? Masny Kampa in plus dla Kampy ale Masny w JW też taki show by wyprawiał.... Paszycki Grzyb Gawryszewski in plus dla Gdańska libe Czytaj całość
Tad Teddy
16.04.2017
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Sartael zgadzam się z Tobą w 100 % to Anastasi potrzebuje nowych wyzwań bo ciężko będzie zastąpić Paszyckiego i Masnego  
avatar
Sartael
16.04.2017
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Duże zmiany w Gdańsku, duże w Rzeszowie. Oba zespoły były kadrowo dość mocne, a jednak zawiodły. Coś się wypaliło. Może lepiej trenerów zamienić?