Liga Mistrzyń: Joanna Wołosz najlepszą rozgrywającą! Wysokie miejsca siatkarek polskich ekip w rankingach

Choć w turnieju finałowym Ligi Mistrzyń zabrakło polskich zespołów, to w końcowych rankingach siatkarki z naszego kraju zajęły wysokie lokaty.

Olga Krzysztofik
Joanna Wołosz WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Joanna Wołosz
Rozgrywki Ligi Mistrzyń dobiegły końca. Po trofeum sięgnął VakifBank Stambuł, pokonując w wielkim finale Imoco Volley Conegliano, zaś brąz przypadł w udziale Eczacibasi Vitra Stambuł.

Polskie zespoły - Chemik Police i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - swój udział w LM zakończyły na fazie grupowej. Mimo to siatkarki obu drużyn znalazły się wśród najskuteczniejszych zawodniczek całych rozgrywek.

Najlepiej punktujące

Bezsprzecznie najlepiej punktującą pucharu była Tijana Bosković, autorka 221 "oczek". W tej klasyfikacji wysokie 6. miejsce zajęła Helena Horka, motor napędowy MKS-u (179 punktów). Na 19. pozycji uplasowała się jej koleżanka z drużyny, Kamila Ganszczyk (107 punktów), a na 33. lokacie znalazła się reprezentantka Chemika - Malwina Smarzek (84 punkty).

95. Anna Werblińska Chemik Police 39 2,29

Pod uwagę zostało wziętych 100 najlepszych zawodniczek.

Najlepiej zagrywające

Również w polu zagrywki królowała Bosković, która posłała 26 asów. W tej klasyfikacji całe podium należy do siatkarek Eczacibasi Vitra Stambuł! Bosković towarzyszą Jordan Larson i znana z występów w Orlen Lidze Rachael Adams.

Biorąc pod uwagę serwis, lepiej od mistrzyń Polski spisały się dąbrowianki. W pierwszej "piętnasce" są aż dwie zawodniczki MKS-u: Daria Paszek i Kamila Ganszczyk. Nieznacznie niżej została sklasyfikowana środkowa Chemika, Stefana Veljković.

Najlepiej atakujące

Temu zestawieniu przewodzi jedna z wielkich gwiazd światowej siatkówki, Natalia Gonczarowa, która w całych rozgrywkach skończyła 191 ataków. Blisko podium, bo na 6. miejscu, znalazła się Helena Horka. Czeska atakująca MKS-u zdobyła tym elementem 162 punkty. O połowę mniej zapisała ich na swoim koncie Tamara Kaliszuk, drugi filar ofensywy dąbrowianek.

Warto zwrócić uwagę na wysokie miejsce nadziei polskiej reprezentacji, Malwiny Smarzek, która atakiem zdobyła 69 punktów.