KMŚ siatkarek: triumf VakifBanku Stambuł

W niedzielę zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarek. W rozegranym w Kobe meczu finałowym VakifBank Stambuł 3:0 pokonał Rexonę-SESC Rio.

Łukasz Witczyk
Maja Tokarska Materiały prasowe / FIVB / Maja Tokarska
Finał był pokazem umiejętności zawodniczek VakifBanku Stambuł. Turecki zespół nie dał najmniejszych szans rywalkom z Brazylii. Siatkarki VakifBanku dominowały na parkiecie w każdym elemencie, a ich przewaga przełożyła się na trzy łatwo wygrane sety. Zespół Rexony-SESC nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z Turczynkami.

Sporo emocji dostarczyło spotkanie o trzecie miejsce. Po dwóch partiach Volero Zurych prowadziło z obrońcą tytułu - Eczacibasi Vitra Stambuł. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach turecki zespół wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i doprowadził do wyrównania. O losach brązowego medalu zadecydował tie-break, z którego zwycięsko wyszła szwajcarska drużyna.

Piątą lokatę zajęło Dynamo Moskwa, które w czterech setach pokonało Osasco Volei. Rosyjski klub w pierwszej partii musiał uznać wyższość przeciwniczek, ale w kolejnych odsłonach był już poza zasięgiem rywalek. Z kolei w meczu o siódme miejsce NEC Red Rockets wygrało 3:0 z Hisamitsu Springs. W tym drugim zespole zagrała Maja Tokarska, która w pierwszym secie zeszła z boiska z powodu naciągniętego mięśnia.

Wyniki:

Mecz o 7. miejsce:
NEC Red Rockets - Hisamitsu Springs 3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

Mecz o 5. miejsce:
Dynamo Moskwa - Osasco Volei 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:18)

Mecz o 3. miejsce:
Eczacibasi Vitra Stambuł - Volero Zurych 2:3 (22:25, 15:25, 25:22, 25:23, 12:15)