Ferdinando De Giorgi dokonał niemożliwego! Przełamał czarną passę trenerów reprezentacji Polski

Olga Krzysztofik

Ten mecz z zapartym tchem śledziła cała Polska

"Mały Rycerz", jak nazwano Raula Lozano, swoje pierwsze starcie z Brazylią miał w drugim roku prowadzenia naszej reprezentacji. Nie był to byle jaki mecz, a finał mistrzostw świata 2006. Wtedy rozkład sił był jasny, Canarinhos byli potęgą, a my niemal szarą myszką na salonach. Polacy przegrali 0:3, ale zdobycie srebrnego medalu czempionatu było sukcesem.

W tamtych latach reprezentacja Brazylii była mocarstwem, a na widok jej gry wzdychali nie tylko kibice. W trzech oficjalnych spotkaniach pod wodzą Lozano Polacy urwali tylko jednego seta, było to w półfinale Ligi Światowej 2007.

Czy Ferdinando De Giorgi poprowadzi reprezentację Polski do wielkich sukcesów?