LŚ 2017: Niemcy i Hiszpanie pozostali bezbłędni

Reprezentacje Niemiec i Hiszpanii zdobyły komplet punktów w pierwszy weekend Ligi Światowej. Miano niepokonanego zespołu w III dywizji straciła natomiast Czarnogóra.

Reprezentacja Niemiec mężczyzn Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Niemiec mężczyzn
Reprezentacja Niemiec nie pozwoliła sobie na stratę punktu w meczach z Austrią, Kazachstanem i Wenezuelą. W niedzielę nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli 3:1 z drużyną z Ameryki Południowej. Oddali rywalom trzeciego seta, ale Wenezuela w ten sposób tylko podrażniła faworyta. W czwartej rundzie Niemcy zrewanżowali się wynikiem 25:14.

Również 3:1 wygrała reprezentacja Hiszpanii z Grekami. Wszystkie partie w tym pojedynku były wyrównane i drużyna przegrywająca przekraczała granicę 20 punktów. W trzecim oraz czwartym ekipa z Półwyspu Iberyjskiego zwyciężyła z najmniejszą możliwą przewagą 25:23.

Do niedzieli niepokonani byli również Czarnogórcy, ale stracili ten status w bolesnych okolicznościach. Estonia rozgromiła ich 25:18, 25:16 i 25:13.

Bez zwycięstwa w Lidze Światowej są reprezentacje Chińskiego Tajpej, Grecji oraz Kazachstanu. Ta ostatnia ekipa została zdemolowana w drugim secie meczu z Austrią 11:25.