Córka Dawida Murka zaczyna zawodową karierę we Wrocławiu

Przyjmująca juniorskiej reprezentacji Polski Natalia Murek już niedługo zadebiutuje w Orlen Lidze w barwach Impela Wrocław. To kolejna obiecująca młoda siatkarka w tym klubie

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

- Swoją OrlenLigową przygodę rozpocznę we Wrocławiu. Cieszę się z tego powodu podwójnie; po pierwsze to bardzo dobry klub, po drugie zawsze byłam zauroczona drużynami Impela i marzyłam o debiucie właśnie w barwach zespołu z Wrocławia. Mam nadzieję, że najbliższy sezon będzie dla mnie sezonem nauki i zbierania kolejnego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości - tak skomentowała Natalia Murek swoje przejście do Impela Wrocław.

Była uczennica SMS PZPS Szczyrk i kapitan reprezentacji Polski juniorek będzie jedną z pilniej obserwowanych postaci w nowym sezonie Orlen Ligi, nie tylko ze względu na swoje nazwisko. 17-letnia córka Dawida Murka była wyróżniającą się postacią zespołu szczyrkowskiego SMS-u, który zajął 6. pozycję w fazie zasadniczej pierwszej ligi i jedną z głównych autorek awansu kadry juniorek na tegoroczne mistrzostwa świata. Jej ostatnim sukcesem jest juniorskie wicemistrzostwo Polski w barwach Pałacu Bydgoszcz.

Wrocławski klub, który przechodzi przez okres sporych zmian związanych z odejściem dotychczasowego tytularnego sponsora, przedłużył także umowę z libero Marią Stenzel, która dołączyła do Impela Wrocław w połowie ubiegłego sezonu, by zastąpić kontuzjowaną Agatę Sawicką. Pierwszym oficjalnym transferem dolnośląskiego klubu była Julia Szczurowska, córka wieloletniego siatkarza Gwardii Wrocław i wyróżniająca się zawodniczka młodzieżowym ekip Impela.

ZOBACZ WIDEO: Wbili Rafałowi Jackiewiczowi nóż w serce. Tylko cud sprawił, że przeżył
Czy Natalia Murek zrobi w siatkówce podobną karierę jak ojciec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×