Spacerek Polaków na początek mistrzostw świata juniorów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV /
Materiały prasowe / CEV /

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła siatkarskie mistrzostwa świata od zwycięstwa 3:0 z Marokiem. To była rozgrzewka przed następnymi spotkaniami.

W tym artykule dowiesz się o:

Polacy rozpoczęli walkę o ostatnie i najbardziej prestiżowe trofeum w kategoriach młodzieżowych w Brnie. Zagrożenie, że niepokonana na dużych turniejach drużyna potknie się akurat w meczu z Marokiem było niewielkie, a po kilku akcjach, nierealne.

Biało-Czerwoni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:1, a na drugiej 16:6. Zapał w oczach Marokańczyków gasł jak zapałka na mrozie. Po powrocie na boisko przegrali kolejne cztery piłki, a całego seta 9:25.

Kiedy po raz ostatni juniorzy z Maroka byli na mistrzostwach świata, przegrywali z Estonią oraz Indiami. Nowa generacja nie dała po sobie poznać, że zrobiła postęp. Polska przeważała w większości elementów rzemiosła i zwyciężyła w drugim secie 25:15.

Po dwóch partiach remis był tylko w asach serwisowych. Poza tym Biało-Czerwoni prowadzili 22:14 w skutecznych atakach, 7:1 w blokach, a 19 punktów zdobyli po błędzie przeciwnika.

Cały pojedynek trwał nieco ponad godzinę. Polska zaczęła trzecią rundę od prowadzenia 4:0 i pozostało kontrolować wydarzenia pod siatką do stanu 25:15. Dopiero w tym secie Biało-Czerwoni wypracowali sobie przewagę w polu serwisowym dzięki asom Bartosza Kwolka. Ten zawodnik zdobył najwięcej 14 punktów. Cała kadra siatkarzy dostała szansę przywitania się z boiskiem.

Młodzi Polacy usadowili się na szczycie tabeli grupy A. Swojej lokaty będą bronić w meczach z Czechami i Kanadyjczykami. Dwie czołowe reprezentacje awansują do drugiej fazy grupowej, w której będzie uczestniczyć osiem drużyn.

Polska - Maroko 3:0 (25:9, 25:15, 25:15)

Polska: Kwolek, Kochanowski, Ziobrowski, Kozub, Huber, Fornal, Masłowski (libero) oraz Gil, Jakubiszak, Gruszczyński, Domagała, Mucha