Islandki i Luksemburczycy najlepsi w mistrzostwach Europy. Kamil Rychlicki wybrany do dream teamu

Zakończyły się mistrzostwa Europy Małych Państw 2017. Wśród siatkarek triumfowała reprezentacja Islandii, a spośród siatkarzy najlepszy był Luksemburg.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Justyna Serafin
Począwszy od 2001 roku rozgrywane są mistrzostwa Europy dla reprezentacji zrzeszonych w Federacji Małych Państw (Small Countries Division), odbywają się co dwa lata.

W tym roku wśród siatkarzy zwyciężyła kadra narodowa Luksemburga, która w turnieju finałowym odniosła komplet trzech wygranych, tracąc tylko jednego seta. Srebro przypadło Cyprowi, a na najniższym stopniu podium stanęła Islandia.

Do drużyny marzeń na pozycji skrzydłowego został wybrany Kamil Rychlicki, reprezentant Luksemburga polskiego pochodzenia. Obecnie 21-latek występuje w Noliko Maaseik.

7. Andora

Wśród siatkarek najlepsza była reprezentacja Islandii, która w turnieju finałowym zanotowała bilans meczów 3-1, ulegając w inauguracyjnym spotkaniu Szkocji. Taki sam bilans zanotowały siatkarki Luksemburga, ale miały gorszy bilans setów, więc przypadł im srebrny medal. Brąz wywalczył Cypr.