MŚ U-20: pewna wygrana Dominikany w "polskiej grupie"

W sobotni wieczór doszło do starcia Dominikana - Peru, rozgrywanego w ramach MŚ U-20. W "polskiej grupie" po raz drugi z rzędu triumfowały zawodniczki z Ameryki Środkowej (3:0).

Małgorzata Boluk
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka
Spotkanie rozpoczęło się po myśli reprezentantek Dominikany, które podeszły do meczu z etykietką faworytek. Grupowe rywalki Polek nieźle radziły sobie przy siatce i korzystały na błędach przeciwniczek. Najlepiej punktująca Vielka Michelle Peralta Luna sprawiła, że jej zespół na przerwę techniczną zszedł z przewagą trzech "oczek".

Po krótkiej pauzie Peruwianki wciąż nie mogły znaleźć recepty na słabszą dyspozycję w ofensywie. Dominikana nie dała się wyprzedzić drużynie z Ameryki Południowej i zakończyła pierwszą partię na swoją korzyść (25:20).

Później ekipa z Peru nie miała już nic do powiedzenia. Nie kończyła ataków i została przez Dominikanki rozbita blokiem (8:0). Im dalej, tym jeszcze gorzej. Faworytki bawiły się siatkówką i po kilkunastu minutach prowadziły już różnicą siedemnastu punktów. Zwycięstwo mógł odebrać im tylko kataklizm.

W trzecim secie Dominikana dopełniła misję i po krótkim, wyrównanym starcie przystąpiła do budowania zaliczki (14:8), którą "dowiozła" do samego końca. Nieco dziwić może fakt, że selekcjoner zdecydowanych zwyciężczyń przy takim wyniku dokonał tylko jednej zmiany.

Dominikana - Peru 3:0 (25:20, 25:8, 25:19)

Dominikana: Sena, Luna, Gonzalez, Paredes, Flores, Martinez, Duran (libero) oraz Ubiera (libero)

Peru: Montes, Guerrero, Regalado, Montes, Leyva, Anchante, Villegas (libero) oraz Erquinigo, Vilchez, Sanchez, Leod