WGP 2017: Japonki przedłużyły szanse na awans, efektowny finisz Rosjanek

W Hong Kongu trwa rywalizacja w grupie G I Dywizji World Grand Prix 2017. W sobotę zwycięstwa odniosły reprezentacje Japonii oraz Rosji.

Olga Krzysztofik
reprezentacja Rosji kobiet Materiały prasowe / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji kobiet
Sobotnie zmagania w Hong Kongu rozpoczęły się od konfrontacji Japonek i Serbek. W pierwszych dwóch setach znakomicie spisywały się podopieczne Zorana Terzicia i wydawało się, że zmierzają do kolejnego zwycięstwa w tej edycji World Grand Prix.

Wtedy do głosu doszły Japonki, które niespodziewanie wygrały dwie kolejne partie. W decydującej odsłonie prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą, ale końcówka należała do Azjatek. Dla Serbek jest to druga porażka w rozgrywkach, natomiast zwycięstwo Japonek przedłużyło ich szanse na awans do Final Six I Dywizji.

W reprezentacji Serbii wystąpiły siatkarki Chemika Police, przyjmująca Bianka Busa i środkowa Stefana Veljković.

W drugim sobotnim meczu Chinki zagrały z Rosjankami. Sborna pokazała, że słaba dyspozycja w pierwszym weekendzie zmagań grupowych była tylko wypadkiem przy pracy. Siatkarki Konstantina Uszakowa stoczyły zacięty bój z rywalkami w końcówce czwartego seta. Chiny prowadziły 24:23, ale to Rosjanki wygrały 28:26 i cały mecz 3:1.

Obie drużyny bardzo dobrze spisały się w bloku, gospodynie turnieju zdobyły tym elementem 13 punktów, a triumfatorki 16 "oczek".