Sparingowo: beniaminek PlusLigi nie zwalnia tempa. Aluron Virtu Warta niepokonana

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonała 3:0 Stal AZS PWSZ Nysa. To trzecie sparingowe zwycięstwo zawiercian.

Olga Krzysztofik
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Obecnie beniaminek PlusLigi przebywa na zgrupowaniu w Kielnarowej, gdzie podjął I-ligowy zespół Stali AZS PWSZ Nysa.

Premierowy set był najbardziej jednostronny, zawiercianie szybko wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali już do końca. W końcówce drugiej partii Stal doprowadziła do remisu 23:23, dzięki Grzegorzowi Boćkowi znów wygrał Aluron Virtu Warta.

O zwycięstwie w trzeciej odsłonie również decydowała zacięta końcówka. Stal znów musiała gonić rywali, a triumf przypieczętował duet Bociek - Hugo de Leon Guimaraes.

Tym samym beniaminek PlusLigi pokonał I-ligowca 3:0. Trenerzy obu drużyn zadecydowali o rozegraniu dodatkowego seta. W tej odsłonie lepsi byli nysanie, którzy rozbili przeciwników do 15.

Dla zawiercian to już trzecia sparingowa wygrana w bieżącym okresie przygotowawczym, w poprzednim tygodniu dwukrotnie pokonali oni rywala z PlusLigi, MKS Będzin.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Stal AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:21, 25:23, 27:25)
Dodatkowy set: 25:15 dla Stali Nysa

Aluron Virtu Warta: Pająk (1), de Leon (11), Marcyniak (9), Bociek (17), Żuk (13), Swodczyk (9), Koga (libero) oraz Kaczorowski (3), Akala (2), Popik (0), Andrzejewski (libero).

Stal AZS PWSZ: Szymeczko (5), Wolański (0), Lubaczewski (3), Olczyk (3), Owczarz (9), Rawiak (12), Bonisławski (libero) oraz Piotrowski (10), Makowski (7), Nożewski (6), Bułkowski (5), Woroniecki (1).

Czy Aluron Virtu Warta Zawiercie będzie niespodzianką sezonu 2017/2018 PlusLigi?