Memoriał Józefa Gajewskiego: MKS Będzin i Ślepsk Suwałki w finale turnieju

W Suwałkach rozpoczął się VIII Memoriał Józefa Gajewskiego. Do finału międzynarodowego turnieju awansował MKS Będzin i Ślepsk Suwałki.

Olga Krzysztofik
Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy WP SportoweFakty / Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy
Do rywalizacji w tegorocznym Memoriale Józefa Gajewskiego przystąpiły trzy polskie drużyny, w tym dwóch przedstawicieli PlusLigi - Dafi Społem Kielce i MKS Będzin, oraz I-ligowy Ślepsk Suwałki. Stawkę uczestników uzupełnił ukraiński zespół z Winnicy.

W piątek zostały rozegrane półfinałowe spotkania. Pierwszą parę utworzyły ekstraklasowe zespoły. Lepiej w mecz weszli kielczanie, ale już w kolejnym secie zdecydowanie lepsi byli będzinianie. Zagłębiacy objęli w meczu prowadzenie 2:1, jednak o zwycięstwo przyszło im walczyć w tie-breaku. W decydującej odsłonie trwała zacięta walka, decydująca była skuteczność oraz błędy własne.

MKS Będzin triumfował 3:2 i został pierwszym finalistą VIII Memoriału Józefa Gajewskiego. Drugi półfinał był bardziej jednostronny, Ślepsk Suwałki pewnie pokonał rywali z Winnicy 3:0.