ME 2017 kobiet: Turczynki walczyły, ale przegrały z Bułgarią

W meczu grupy C Mistrzostw Europy 2017 siatkarek reprezentacja Bułgarii zmierzyła się z kadrą narodową Turcji. Po zaciętej walce Bułgarki wygrały 3:2.

Olga Krzysztofik
reprezentacja Bułgarii siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Bułgarii siatkarek
W niedzielę w grupie C odbyło się tylko jedno spotkanie, w którym po przeciwnych stronach siatki stanęły Bułgarki i Turczynki. Przed tym meczem obie drużyny miały na koncie po jednym rozegranym pojedynku: reprezentacja Bułgarii pokonała 3:2 Ukrainę, a kadra Turcji uległa 1:3 Rosjankom, obrończyniom mistrzowskiego tytułu.

Mecz lepiej rozpoczęły Turczynki, ale jeszcze przed drugą przerwą techniczną inicjatywę przejęły Bułgarki, które potem poszły za ciosem, rozbijając rywalki do 17. Natomiast w drugiej partii dominowały podopieczne Giovanniego Guidettegio, które wzmocniły atak i przyjęcie.

W trzeciej odsłonie znów nastąpiła niespodziewana zamiana ról, a lepszym zespołem były Bułgarki, które objęły prowadzenie 2:1. Począwszy od czwartego seta spotkanie było o wiele bardziej zacięte. Turczynki grały skoncentrowane i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej odsłonie obie ekipy szły łeb w łeb, ale ostateczny cios zadały Bułgarki.

To nie koniec rywalizacji w grupie C. Ostatnim dniem walki w tej grupie będzie poniedziałek, wtedy Rosja zagra z Bułgarią, a Turcja z Ukrainą.

Bułgaria - Turcja 3:2 (25:17, 10:25, 25:16, 20:25, 20:18)

Bułgaria: Rabadziewa 19, Kitipowa 4, Rusewa 11, E. Dmitrowa 11, Vasileva 17, Simenowa 4, Filipowa (libero) oraz Todorowa (libero), Nenowa, N. Dmitrowa 5, Paskowa, Janewa 1, G. Dmitrowa 2.

Turcja: Kirdar 1, Akman Caliskan 10, Uslupehlivan 15, Aydemir Akyol 4, Ozsoy 14, Erdem Dundar 16, Orge (libero) oraz Dalbeler Seniye (libero), Toksoy Guidetti 2, Onal 9, Baladin 11, Sebnem Akoz, Alikaya 1, Boz.