QUIZ

QUIZ: Sprawdźmy, jak śledzisz Euro siatkarek. Będziesz skuteczniejszy od Malwiny Smarzek?

Za nami trzy mecze grupowe polskich siatkarek podczas mistrzostw Europy w Gruzji i Azerbejdżanie. Życzymy powodzenia w starciu z quizem wymagającym jak ataki skrzydłowych Azerbejdżanu!

1/11
Na początek łatwe pytanie na rozgrzewkę: z jakim dorobkiem Polki zakończyły fazę grupową ME 2017?
6 punktów
5 punktów
4 punkty
2/11
Ile punktów zdobyła Malwina Smarzek w pierwszym meczu Euro z reprezentacją Niemiec? (3:2)
41
38
36
3/11
Które miejsce zajmuje obecnie Malwina Smarzek w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek turnieju?
Pierwsze
Czwarte
Szóste
4/11
Co w czwartym secie meczu z Niemkami pomogło polskim siatkarkom odrobić straty (14:18) i doprowadzić do piątego seta?
złość na kontrowersyjną decyzję sędziego
dwa błędy ustawienia z rzędu rywalek
kontuzja rozgrywającej Denise Hanke
5/11
- Że przegramy akcję? Że macie presję? Jaka presja, w d... z presją! - kto w ten sposób mobilizował polską kadrę w meczu z Węgierkami?
Waldemar Kawka
Joanna Wołosz
Jacek Nawrocki
6/11
Od wyniku jakiego meczu grupy C zależy, z kim Polki zagrają w barażach o ćwierćfinał mistrzostw Europy?
Turcja - Ukraina
Rosja - Bułgaria
Turcja - Rosja
7/11
Ten zespół na ME przegrał wszystkie swoje mecze 1:3, choć zaczynał je od wygrania seta. O kim mowa?
Chorwacji
Belgii
Gruzji
8/11
Władimir Kuzjutkin na dwa dni przed startem Euro siatkarek stracił posadę głównego trenera kadry Rosji. Kto go zastąpił?
Konstantin Uszakow
Wadim Pankow
Paweł Borszcz
9/11
Która uczestniczka mistrzostw w Gruzji i Azerbejdżanie dwukrotnie zdobyła 30 i więcej punktów w meczu?
Polina Rahimowa
Paola Egonu
Natalia Gonczarowa
10/11
W jakim polskim klubie zagra rozgrywająca kadry Węgier Zsuzsanna Talas?
Poli Budowlani Toruń
MKS Dąbrowa Górnicza
Trefl Proxima Kraków
11/11
- Nie jesteśmy tutaj tylko po to, aby zagrać kilka meczów i zebrać doświadczenie. Kiedy przyjeżdżasz na turniej, naturalnym jest, że chcesz walczyć o medal - która polska zawodniczka tak stwierdziła?