ME 2017 kobiet: Malwina Smarzek liderką i czołową siatkarką turnieju - rankingi po fazie grupowej

Olga Krzysztofik
Najlepiej zagrywające

W polu zagrywki podopieczne Jacka Nawrockiego nie sieją spustoszenia. Podium tego rankingu zdominowały Włoszki, liderką jest Paola Egonu z 9 asami, a tuż za nią znalazła się Cristina Chirichella z 7 punktami.

Dopiero na 23. miejscu znalazła się pierwsza z Biało-Czerwonych - Patrycja Polak (4 asy).

Najlepiej przyjmujące

W oficjalnym rankingu najlepiej przyjmujących została sklasyfikowana tylko jedna reprezentantka Polski. Martyna Grajber odebrała 113 zagrywek, a jej skuteczność przyjęcia wynosi 56,64 proc.

Na podium są aż dwie Turczynki - Hatice Gizem Orge i Gozde Kirdar. Przypomnijmy, że w barażu o ćwierćfinał ME Polki zagrają właśnie z kadrą Turcji.

Zawodniczka Reprezentacja Liczba odbiorów Skuteczność
1. Jennifer Geerties Niemcy 126 69,05%
2. Hatice Gizem Orge Turcja 71 64,79%
3. Gozde Kirdar Turcja 94 60,64%
6. Martyna Grajber POLSKA 113 56,64%

Najlepiej rozgrywające Liderką tej klasyfikacji jest Turczynka, Gamze Alikaya. W rankingu została ujęta tylko jedna z polskich siatkarek - podstawowa zawodniczka i zarazem kapitan naszej reprezentacji, Joanna Wołosz, zajęła 14. miejsce.