Memoriał Agaty Mróz: dąbrowski MKS wyszarpał drugie zwycięstwo

Nie było łatwo, ale dzięki zwycięstwu 3:2 nad Hapoelem Kfar-Saba MKS Dąbrowa Górnicza jest na prostej drodze do zwycięstwa w szóstym Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza

Dąbrowianki nie rozpoczęły najlepiej swojego drugiego starcia w tegorocznym Memoriale Agaty Mróz. Kiedy rywalki z Izraela wyczuły okazję na serię punktów, sprawnie ją wykorzystały i pozwoliły gospodyniom turnieju na zdobycie zaledwie 18 "oczek" w secie. Zagłębiowski zespół nie dał się stłamsić i prowadził na tyle wyrównaną walkę, na ile pozwalały możliwości zespołu (15:15), aż w pole serwisowe dostała się Simona Dreczka. Młoda środkowa swoimi zagrywkami ustawiła dalszy przebieg partii, wygranej przez MKS do 20.

Było groźnie dla zawodniczek Magdaleny Śliwy, kiedy w kolejnym secie Hapoel, przyszły rywal rzeszowskiego Developresu w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń, prowadził 14:8, ale ku uciesze swoich kibiców MKS podołał wyzwaniu, wyrównał wynik i dzięki akcjom Patrycji Polak ugrał drugiego seta. Wydawało się, że polska drużyna nabrała rozpędu, ale gdy w czwartej odsłonie spotkania przeciwniczki wypracowały wynik 16:9, dąbrowianki nie były już w stanie powtórzyć udanej pogoni za remisem.

O wszystkim musiał zadecydować piąty set, równie nerwowy i niepewny co wcześniejsze fragmenty meczu. Znowu o sobie dała znać Dreczka ze swoimi zagrywkami (7:4), ale Hapoel doprowadził do remisu po 10 i miał w górze dwie piłki meczowe. Ostatecznie dzięki pewnej dozie szczęścia i precyzji w ataku MKS z Dąbrowy Górniczej mógł cieszyć się z dwóch punktów i drugiego zwycięstwa. Najlepiej w kadrze zwyciężczyń punktowała Mołdawianka Aliona Martiniuc (18 pkt), niewiele gorzej spisały się Polak (16), Sanja Trivunović (14) i Barbora Purchartova (13).

W pierwszym sobotnim spotkaniu Memoriału węgierski Békéscsabai pokonał bez straty seta TJ Sokol Frydek-Mistek. W niedzielę 8 października rozstrzygnie się klasyfikacja medalowa Memoriału: MKS Dąbrowa Górnicza zagra o 12:45 z Békéscsabai Röplabda Sportegyesület.

Wyniki drugiego dnia VI Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej:

Békéscsabai Röplabda Sportegyesület - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

MKS Dąbrowa Górnicza - Hapoel Kfar-Saba 3:2 (18:25, 25:20, 25:23, 13:25, 17:15)

MKS Dąbrowa Górnicza: Martiniuc (18), Dreczka (8), Tobiasz (7), Purchartova (13), Polak (16), Trivunović (14), Drabek (libero) oraz Lipska (2), Michalewicz, Baidiuk (2)

Czy dąbrowski MKS wygra Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej?