Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wysokie aspiracje BKS-u i Budowlanych Łódź. W Muszynie marzą o sukcesach. Czas na Ligę Siatkówki Kobiet cz.3

Liga Siatkówki Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Przez ostatnie miesiące zespoły zbroiły się i ciężko trenowały, by w nowym sezonie walczyć o najlepsze lokaty. Zobaczmy jakich zmian dokonano w BKS-ie, Budowlanych Łódź i Muszyniance.
Natalia Bugiel
Natalia Bugiel

Polski Cukier Muszynianka Muszyna 

Nastroje przed sezonem: Poprzedni sezon Polski Cukier Muszynianka Muszyna zakończyła na 10. miejscu, co było wynikiem dalekim od oczekiwań. Wpływ na to miały kontuzje czołowych zawodniczek, przez co trener Bogdan Serwiński miał ograniczone taktyczne pole manewru. Nie pomogła nawet zmiana szkoleniowca. Zespół z Muszyny rozegrał jeden z najgorszych sezonów w historii.

W nadchodzącej kampanii ma być inaczej. Na ławkę wrócił Serwiński, a w zespole doszło do ogromnych zmian. Skład to mieszanka doświadczenia z młodością. Do Muszyny wróciła Danica Radenković, która w sezonie 2014/2015 kreowała grę Mineralnych, a zespół ten był rewelacją rozgrywek i wywalczył brązowy medal. W Muszynie chcieliby nawiązać do dawnych sukcesów, ale nie będzie to łatwe zadanie.

Skład Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna na sezon 2017/18:

Rozgrywające: Paulina Bałdyga, Danica Radenković

Atakujące: Monika Bociek, Patrycja Flakus

Środkowe: Małgorzata Lis, Maja Savić, Małgorzata Śmieszek

Przyjmujące: Roksana Brzóska, Marija Karakaszewa, Aleksandra Wójcik

Libero: Karolina Portalska, Dorota Medyńska

Sztab szkoleniowy: Bogdan Serwiński (I trener), Marcin Wojtowicz (II trener), Grzegorz Krystkiewicz (statystyk), Grzegorz Gomulec (fizjoterapeuta).

Przyszli: trener Bogdan Serwiński (powrót na ławkę), Marija Karakaszewa (Volley Soverato), Danica Radenković (Azzerail Baku), Monika Bociek (Legionovia Legionowo), Paulina Bałdyga (Pałac Bydgoszcz), Roksana Brzóska (KSZO Ostrowiec Św.), Patrycja Flakus (Developres SkyRes Rzeszów), Karolina Portalska (Pałac Bydgoszcz), Małgorzata Śmieszek (Pałac Bydgoszcz).

Odeszli: trener Ryszard Litwin (WTS Solna Wieliczka), Justyna Sosnowska (KSZO Ostrowiec Św.), Anna Grejman (Ankara Karayollari), Magdalena Wawrzyniak (Impel Wrocław), Aleksandra Pasznik (Energetyk Poznań), Magdalena Szabo (PWSZ Tarnów), Natasa Cikiriz (SC Poczdam), Marina Cwetanović (Budowlani Toruń), Tanja Sredić, Dorota Wilk (Enea PTPS Piła), Agnieszka Rabka (KSZO Ostrowiec Św.), Koleta Łyszkiewicz (KSZO Ostrowiec Św.).

Który zespół zakończy rozgrywki Orlen Ligi na wyższym miejscu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)