Włochy: Wołosz lepsza od Tomsi w bezpośrednim starciu

Imoco Volley Conegliano, którego kapitanem jest Joanna Wołosz, poradziło sobie z zespołem Bereniki Tomsi Lardini Filottrano. Swój mecz wygrała także Katarzyna Skorupa.

Michał Kaczmarczyk
Joanna Wołosz (z lewej) i Samanta Fabris Materiały prasowe / Na zdjęciu: Joanna Wołosz (z lewej) i Samanta Fabris

Przebieg obu "polskich" spotkań w trzeciej kolejce włoskiej ekstraklasy siatkarek był podobny: największe emocje czekały kibiców w secie numer dwa, przez resztę spotkania niżej notowana ekipa zbierała cięgi. Lardini Filotrano miało szansę na wyrównanie wyniku, ponieważ Joanna Wołosz (1 punkt) i jej koleżanki miały wyraźne trudności ze skutecznością. Ostatecznie Pantery z Conegliano poradziły się z odebraniem rywalowi prowadzenia 23:21 i dokończyły partię na swoją korzyść.

Ogromną rolę w końcowym zwycięstwie odegrała Meksykanka Samantha Bricio, któa skończyła połowę z 24 ataków i dołożyła do tego 3 asy serwisowe. Obiecująca skrzydłowa godnie zastąpiła Megan Easy, która w poprzedniej kolejce Serie A przedwcześnie zakończyła swoją grę w tym sezonie przez zerwanie ścięgno Achillesa. W kadrze Lardini Berenika Tomsia atakowała najczęściej, ale nie zdobyła największej liczby punktów. Reprezentantka Polski punktowała dwa razy blokiem, ale przy skuteczności rzędu 23 procent trudno jej było zdziałać cokolwiek przeciwko jednemu z kandydatów do mistrzostwa Włoch.

Przejściowe trudności w drodze do zwycięstwa miała także Katarzyna Skorupa i jej Igor Gorgonzola Novara, ale trener Massimo Barbolini wiedział, jak rozwiązać problemy swojej ekipy w końcówce drugiego seta. Podwójna zmiana przy wyniku 22:22 i akcje Anthi Vasilantonaki sprawiły, że zawodniczki z Firenze musiały obejść się smakiem i ostatecznie nie stać ich było na ugranie choćby seta w całym starciu. Drużyna "Skajki" mogła pochwalić się niezłą, 47-procentową skutecznością ataku, a najpewniejszym punktem aktualnych mistrzyń Włoch była tradycyjnie Paola Egonu (22 pkt.)

Imoco Conegliano zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi z dorobkiem 9 "oczek", o punkt mniej ma trzeci Igor Gorgonzola Novara. Lardini Filottrano Tomsi wyprzedza jedynie Foppapedretti Bergamo, jedyny zespół Serie A z zerowym dorobkiem punktowym po trzech kolejkach. Prowadzi rewelacja rozgrywek, Savino Del Bene Scandicci, które ostatnio w czterech setach pokonało Unet E-Work Busto Arsizio.

Lardini Filottrano - Imoco Volley Conegliano 0:3 (15:25, 24:26, 14:25)

Lardini: Bosio, Tomsia, Mitchem, Mazzaro, Hutinski, Scuka, Feliziani (libero) oraz Melli, Gamba (libero), Negrini

Imoco: Bricio, De Kruijf, Folie, Wołosz, Hill, Nicoletti, De Gennaro (libero) oraz Cella, Papafiotou

Il Bisonte Firenze - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (14:25, 23:25, 13:25)

Firenze: Sorokaite, Alberti, Bechis, Tapp, Santana, Tirozzi, Paarocchiale (libero) oraz Bonciani, Pietrelli, Milos-Prokopić

Novara: Plak, Gibbemeyer, Skorupa, Chirichella, Piccinini, Egonu, Sansonna (libero) oraz Vasilantonaki, Camera, Enright

Wyniki 3 kolejki Serie A kobiet:

Foppapedretti Bergamo - Pomi Casalmaggiore 1:3 (12:25, 19:25, 25:21, 23:25)
Saugella Team Monza - Savino Del Bene Scandicci 1:3 (25:15, 17:25, 17:25, 14:25)
Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena - Unet E-Work Busto Arsizio 2:3 (25:22, 17:25, 18:25, 25:21, 13:15)
SAB Volley Legnano - myCicero Pesaro 1:3 (25:18, 20:25, 22:25, 21:25)

Czy zespół Katarzyny Skorupy sięgnie po mistrzostwo Włoch?