WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Maret Balkestein-Grothues: Żałuję, że musiało do tego dojść

Nie milknie głośna sprawa konfliktu Chemika Police i jego byłej już zawodniczki, Maret Balkestein-Grothues. Zawodniczka przerwała milczenie i wypowiedziała się w specjalnym oświadczeniu.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Maret Balkestein-Grothues

Oświadczenie sporządzone przez agencję Atticus Sports Management i samą siatkarkę zostało opublikowane na instagramowym profilu Balkestein-Grothues. To pierwszy komunikat w tej sprawie, w którym wypowiada się sama główna zainteresowana. Jako pierwszy swoje oświadczenie wystosował Chemik Police tuż po tym, jak 6 grudnia holenderska przyjmująca opuściła Police i wróciła do swojego kraju.

Kilka godzin później na słowa polickiego klubu zareagował Jakub Dolata, menadżer Holenderki reprezentujący ją w Polsce: - Treści zawarte w komunikacie prasowym nie są w większości zgodne z prawdą, a oskarżenia dotyczące naszej agencji mają formę pomówienia - napisał na Twitterze. Potem pojawiło się oświadczenie podpisane przez adwokat Agatę Wantuch, w którym tłumaczono, że winę za niepowodzenia w negocjacjach umownych ponosi wyłącznie klub. 

Treść oświadczenia agencji Atticus Sports Management i Maret Balkestein-Grothues:

W świetle ostatnich wydarzeń obejmujących przerwanie kontraktu między Maret Balkestein-Grothues a jej byłym klubem, Chemikiem Police, zawodniczka i jej agencja Atticus Sports Management (reprezentowana przez agentkę Julię Rumes) reagują następująco:

Maret zawarła umowę z polskim klubem, Chemikiem Police, grającym w Szczecinie, na sezon 2017/2018. Klub nigdy nie wykazał jakichkolwiek intencji, by wypełnić warunki umowy i porozumieć się w jej częściach finansowych. Na Grothues była wywierana presja, by obniżyła swoje wymagania niezależnie od faktu, że kontrakt został już podpisany. Maret i jej agencja zdecydowały się na zakończenie umowy na koszt klubu.

ZOBACZ WIDEO "Izak": Gry komputerowe są trudniejsze do komentowania, niż piłka nożna

Julie Rumes: Maret, kapitan narodowej drużyny Holandii, zawsze była szanowanym i godnym zaufania członkiem siatkarskiej społeczności. Za sprawą zdobycia trzech srebrnych medali mistrzostw Europy, czwartej lokaty w igrzyskach olimpijskich oraz krajowym sukcesom w barwach Fenerbahce Stambuł, Grothues zasłużyła sobie na miejsce w galerii sław kobiecej siatkówki.

Chemik Police miał wielkie szczęście zakontraktować Balkestein-Grothues na okres jednego sezonu, począwszy od października. Jednak od samego jej przybycia do Szczecina żadne z kontraktowych ustępstw i przyzwoleń nie było respektowane przez jej nowy klub. Po dwóch miesiącach bolesnych prób komunikacji, a raczej zwykłych komunikatów, i starań skłonienia Chemika Police do respektowania zawartych umów, nie osiągnięto żadnych pozytywnych efektów, a klub odmawiał każdej współpracy.

Maret zdecydowała zakończyć zobowiązania umowne na koszt Chemika. Bardzo żałujemy takiego kursu działań klubu i liczymy w tej sprawie na triumf sprawiedliwości. Naszym zadaniem jest teraz znalezienie siatkarce jak najszybciej nowego klubu.

Maret: Żałuję, że musiało do tego dojść. Nie tylko nie będę mogła zagrać w tym sezonie w Lidze Mistrzyń, ale i stracę cenny czas, który mogłam poświęcić na granie. Teraz najważniejsze dla mnie jest znalezienie nowej drużyny, bym mogła znów skoncentrować się na sporcie.

Kto ma rację w tym sporze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Instagram/inf. prasowa

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • jendrula 0
  Wiedział kto co podpisywał i tego należy się trzymać.Nie podpisuje się umów bez pokrycia, bo skutki są opłakane dla obu stron.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • januszsajan 2
  Przydała by się taka zawodniczka we Wrocławiu
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • IsAn 2
  Chemik, a raczej nowa DYREKCJA ZCh Police to hamulcowi d/s sportu garną dla siebie mają pojemne kieszenie!!!!DOJNA ZMIANA!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×