KMŚ 2017: Osmany Juantorena najlepszy z najlepszych! Nagrody indywidualne turnieju finałowego

W świetnym stylu Zenit Kazań triumfował w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Gra rosyjskiego zespołu zaowocowała trzema nagrodami indywidualnymi. Najbardziej wartościowym zawodnikiem całego turnieju został Osmany Juantorena.

Katarzyna Smelik
Osmany Juantorena WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Osmany Juantorena
W wielkim finale Klubowych Mistrzostw Świata podopieczni Władimira Alekny pokonali Cucine Lube 3:0. Ekipa z Rosji zakończyła turniej niepokonana, a jej znakomita postawa znalazła odzwierciedlenie wśród nagród indywidualnych.

Jak co turniej, organizatorzy postanowili wyróżnić zawodników, którzy prezentowali się indywidualnie lepiej od pozostałych. W "drużynie marzeń" zostało wyróżnionych ośmiu zawodników. Trzy nagrody powędrowały do triumfatorów Klubowych Mistrzostw Świata, Zenitu Kazań, trzy do reprezentantów włoskiej drużyny, a dwie statuetki otrzymali siatkarze z Sady.

Najlepszym z najlepszych został wybrany Osmany Juantorena.