Włochy: Joanna Wołosz nie zwalnia tempa. Zespół Bereniki Tomsi nadal na dnie

Imoco Volley Conegliano, drużyna Joanny Wołosz, przewodzi Serie A1. Powody do zadowolenia ma również Igor Gorgonzola Novara z Katarzyną Skorupą w składzie. Natomiast drużyna Bereniki Tomsi nadal zamyka tabelę włoskiej ekstraklasy.

Olga Krzysztofik
Joanna Wołosz (numer 14) Materiały prasowe / imocovolley.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz (numer 14)
We Włoszech została rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej Serie A1. Kolejną porażkę na swoim koncie zapisał Lardini Filottrano, czyli drużyna Bereniki Tomsi. Tym razem Lardini uległo 1:3 myCicero Volley Pesaro. To nie był dobry występ reprezentantki Polski. Wprawdzie Tomsia rozpoczęła spotkanie w podstawowym składzie, ale rozegrała tylko trzy sety. Tomsia zdobyła 6 punktów, a w ataku miała zaledwie 27 proc. skuteczności (6/22, 1 błąd, 5 zablokowanych ataków).

Lardini nadal jest na dnie Serie A1. Natomiast tempa nie zwalnia Imoco Volley Conegliano, które zapisało na swoim koncie już 11 zwycięstwo. Zespół Joanny Wołosz ograł 3:1 Pomi Casalmaggiore. Wołosz, kapitan Imoco Volley, ma za sobą bardzo udany mecz. Swobodnie gubiła blok rywalek, a sama zdobyła 5 punktów, z czego trzy blokiem.

Pantery z Conegliano wciąż muszą się mieć na baczności, bo tylko dwa punkty mniej na koncie ma wicelider, Igor Gorgonzola Novara. Aktualne mistrzynie Włoch bez straty seta pokonały Unet E-Work Busto Arsizio. Bardzo dobry występ zaliczyła Katarzyna Skorupa, której rozegrania gubiły blok rywalek z Busto Arsizio.

Awans w tabeli Serie A1 zanotowała Sauguella Team Monza, która dzięki wygranej z Il Bisonte Firenze awansowała na 5. miejsce, wyprzedzając Liu-Jo Nordmeccanica Modena.

Wyniki 1. kolejki rundy rewanżowej Serie A1 kobiet:

Imoco Volley Conegliano - Pomi Casalmaggiore 3:1 (25:16, 24:26, 25:21, 25:14)
Unet E-Work Busto Arsizio - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (22:25, 20:25, 24:26)
Savino Del Bene Scandicci - Liu-Jo Nordmeccanica Modena 3:0 (25:23, 25:14, 25:19)
Saugella Team Monza - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)
myCicero Volley Pesaro - Lardini Filottrano 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:23)
Foppapedretti Bergamo - SAB Volley Legnano 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)