KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kto obejmie Biało-Czerwonych? Oto kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy

Dwóch zagranicznych i sześciu polskich szkoleniowców walczy o posadę selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Konkurs najprawdopodobniej rozstrzygnie się w styczniu 2018 roku.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Michał Gogol

Michał Gogol 

32-letni Michał Gogol to najmłodszy spośród wszystkich kandydatów na selekcjonera polskich siatkarzy, a w związku z tym najmniej doświadczony trener z tego grona.

Przez kilka lat Gogol pracował jako statystyk Asseco Resovii Rzeszów i Biało-Czerwonych. Był również asystentem szkoleniowca w kadrze Polski B, AZS-ie Częstochowa i Espadonie Szczecin.

Michał Gogol po raz pierwszy został I trenerem zespołu w 2016 roku w Espadonie, kiedy przejął schedę po Milanie Simojloviciu.

Pod wodzą Gogola szczecinianie zdołali utrzymać się w PlusLidze 2016/2017, a w obecnym sezonie pokazują się z niezłej strony (7 zwycięstw, 7 porażek) i mają na rozkładzie takie zespoły jak między innymi: Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, ONICO Warszawa i Cerrad Czarni Radom, zaś z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przegrali dopiero po tie-breaku.

Kto Twoim zdaniem powinien zostać selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
 • Zbigniew Księżopolski Zgłoś komentarz
  Pisałem o tym już wiele razy, ale napiszę kolejny:polski trener jak najbardziej lecz jeszcze nie teraz! Praktycznie wg mnie liczą się tylko dwie kandydatury-Vital Heynen i Marcelo Mendez.
  Czytaj całość
  Kto z nich ? Od tego są nasi "mędrcy" z PZPS , chociaż obawiam się ,że przy takim tempie pracy jak dotąd nie zdążą do mistrzostw świata w przyszłym 2018 roku.To jest taki sportowy "horrorek" co ci panowie robią, ale cóż my maluczcy musimy mniej lub bardziej cierpliwie czekać.Osobiście ucieszyłem się gdy związek dostał zgłoszenie od Heynena bowiem od początku uważałem,że polski trener owszem ale absolutnie jeszcze nie teraz (jak napisałem na wstępie swojej wypowiedzi ).Jednak gdy dowiedziałem się o tym ,iż Marcelo Mendez jest również zainteresowany pracą z nasza kadrą ucieszyłem się - jest to fachowiec znany i uznany na świecie, mający poparcie Stephana Antigi. Co więcej można powiedzieć,że reprezentuje sobą argentyńską myśl szkoleniową. Argentyńscy szkoleniowcy mają u nas bardzo dobre notowania i sukcesy(Lozano, Castellani ) W siatkarskim światku jednym z najbardziej cenionych jest słynny Julio Velasco.Moim marzeniem było zawsze aby to on objął naszą kadrę ale niestety nie było nam to dane i raczej już nie będzie.Konkludując: powierzyłbym naszą reprezentację Marcelo Mendezowi którego oceniam troszkę wyżej niż Heynena. Takie jest moje stanowisko aczkolwiek nie oznacza to ,że wybór Heynena będę uważał za błąd.Zresztą każdemu nowowybranemu trenerowi będę życzył z całego serca sukcesów i szczęścia w nowej pracy.W 1974 roku zdobyliśmy mistrzostwo świata zaś a 1976 mistrzostwo olimpijskie.Oglądałem te wydarzenia na ekranie TV ( mecz finałowy z 1974 pokazano z odtworzenia z poślizgiem, ale pokazano ) Od tamtego czasu czekałem z utęsknieniem na podobny sukces i po wielu,wielu latach doczekałem w 2014 roku. Mam nadzieję,że może za swego zycia jeszcze się doczekam ?
  • marcela.maz Zgłoś komentarz
   mnie tylko najbardziej zastanawia, na co czeka PZPS?!! tragedia.. wybierać trenera miesiącami.
   • LW1916 Zgłoś komentarz
    Moim skromnym zdaniem każdy inny wybór niż Vital Heynen, będzie sabotażem ze strony PZPS. Ale to tylko moje zdanie....
    • Wiesia K. Zgłoś komentarz
     Tu się nie ma nad czym zastanawiać tyle czasu "Prezesie" Kasprzyk - wziąć Heynena i niech się bierze do roboty !!!
     • p_ Zgłoś komentarz
      chciałem zażartować o Kowalu, ale jak czytam obok niego nazwiska typu Bednaruk, Prygiel czy Gogol zaczynam się bać co znów wymyślą dziadki z pzpsie? strach myśleć