Puchar Polski: dwóch I-ligowców z awansem. Impel Wrocław ograł lidera I ligi

W środę 17 stycznia zostały rozegrane trzy spotkania IV rundy wstępnej Pucharu Polski siatkarek 2018. Awans do kolejnej fazy wywalczyły Wisła Warszawa, Impel Wrocław i E.Leclerc Radomka Radom.

Olga Krzysztofik
siatkarki Impela Wrocław Materiały prasowe / Materiały prasowe Impela Wrocław / Na zdjęciu: siatkarki Impela Wrocław
W IV rundzie wstępnej po przeciwnych stronach siatki stanęły cztery czołowe drużyny I ligi kobiet oraz cztery ostatnie zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet.

Na tym etapie rywalizacji odpadły niepokonane liderki I ligi, Energa MKS Kalisz, które przegrały z Impelem Wrocław. Najbardziej zacięty był pierwszy set, który po grze na przewagi zakończył się wygraną wrocławianek 31:29. W kolejnych dwóch partiach podopieczne Marka Solarewicza miały większą przewagę, dzięki czemu triumfowały 3:0.

W czterech setach rozstrzygnął się mecz w Radomiu. Choć Poli Budowlani Toruń przegrywali już 1:2, to zdołali wygrać trzecią partię. Ostatnia odsłona była pokazem siły siatkarek E.Leclerc Radomki, które rozbiły rywalki do 12.

Najsłabsza drużyna ekstraklasy, MKS Dąbrowa Górnicza (bilans meczów 1-12), zmierzyła się z Wisłą Warszawa. Zagłębianki wygrały premierową partię, a potem zdołały doprowadzić do tie-breaka. W decydującej odsłonie stołeczna drużyna odniosła pewne zwycięstwo.

Ostatni pojedynek IV rundy wstępnej Pucharu Polski pomiędzy 7R Solną Wieliczka i Legionovią Legionowo zostanie rozegrany 24 stycznia. Natomiast w czwartek 18 stycznia odbędzie się losowanie, które wyłoni pary V rundy rozgrywek.

Poza zespołami, które wywalczyły awans w IV rundzie w następnej fazie zagrają drużyny z miejsc 3-10 po pierwszej części sezonu zasadniczego LSK: Developres SkyRes Rzeszów, Grot Budowlani Łódź, Enea PTPS Piła, BKS Profi Credit Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Polski Cukier Muszynianka Muszyna, Trefl Proxima Kraków i Pałac Bydgoszcz.