BKS Profi Credit - Developres SkyRes: rzeszowianki zdobyły Bielsko-Białą, Helene Rousseaux bohaterką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów

W spotkaniu 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018 Developres SkyRes Rzeszów w czterech setach pokonał na wyjeździe BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Najlepszą zawodniczką zawodów słusznie została wybrana Helene Rousseaux.

Developres w ostatnim czasie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w LSK i to jemu dawano więcej szans na sukces w sobotniej konfrontacji w Bielsku-Białej.

Sam początek rywalizacji należał do rzeszowianek, które objęły prowadzenie 8:4, w głównej mierze za sprawą Helene Rousseaux. Z czasem z letargu przebudziły się gospodynie, błyskawicznie odrabiając wszystkie straty, dzięki dobrej postawie w bloku (8:8). Gra była szarpana z obydwu stron i aż do samej końcówki nikomu nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi (20:20). Ostatnie słowo w inauguracyjnej odsłonie należało do bielszczanek, które triumfowały do 21.

Po zmianie stron podrażnione podopieczne Lorenzo Micellego zabrały się do ciężkiej pracy i wygrywały 11:6. Trudna do zatrzymania dla rywalek była Rousseaux, a wspomagały ją w ofensywie Adela Helić i Jelena Blagojević (8:19). Rzeszowskie zawodniczki nie zaprzepaściły swojej szansy i zwyciężyły w drugim secie 25:15.

Tuż po dziesięciominutowej przerwie lepiej radził sobie BKS Profi Credit, który odskoczył przyjezdnym na cztery punkty (11:7). Jednakże bielszczanki nie były w stanie utrzymać swojego prowadzenia, a krwi im napsuła Katarzyna Żabińska. Swoje trzy grosze dorzuciła niezawodna Helene Rousseaux i Developres SkyRes Rzeszów wyszedł na prowadzenie 17:15. Gospodynie już nie były w stanie odwrócić losów tej partii i poległy 20:25.

Klub z Bielska-Białej, który już nie miał nic do stracenia, rzucił na szalę wszystkie swoje siły i przez pewien czas dotrzymywał kroku brązowym medalistkom mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu (10:10). Od tego momentu w szeregach BKS-u zaczęły się mnożyć błędy, które skrzętnie wykorzystywała drużyna z Rzeszowa (13:18). Developres potrafił postawić kropkę nad "i" w tym starciu, wygrywając czwartego seta 25:20, a cały mecz 3:1.

Liga Siatkówki Kobiet, 16. kolejka:

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:21, 15:25, 20:25, 20:25)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Pleśnierowicz, Konieczna, Mucha, Grant, Sobolska, Mancuso, Lemańczyk (libero) oraz Jagieło, Moskwa, Różański, Nowicka.

Developres SkyRes Rzeszów: Roussseaux, Ptak, Żabińska, Kaczmar, Helić, Blagojević, Sawicka (libero) oraz Borek (libero), Ganszczyk, Rabka, Andruszko, Kaczorowska.

MVP: Helene Rousseaux (Developres SkyRes Rzeszów).

Czy Developres SkyRes Rzeszów wywalczy medal w Lidze Siatkówki Kobiet 2017/2018?