I liga mężczyzn: AZS Częstochowa górą w starciu na szczycie. Akademicy znów liderem

Siatkarze AZS-u Częstochowa pokonali w czterech setach dotychczasowego lidera - Lechię Tomaszów Mazowiecki i wrócili na pierwszą lokatę w rozgrywkach I ligi mężczyzn.

Natalia Witczyk
radość siatkarzy AZS-u Częstochowa Facebook / AZS Częstochowa / Na zdjęciu: radość siatkarzy AZS-u Częstochowa

Po zeszłotygodniowej wygranej w derbach Częstochowy, w mijający weekend podopiecznych Krzysztofa Stelmacha czekała o wiele trudniejsza potyczka. Na wyjeździe AZS Częstochowa mierzył się z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a stawką pojedynku była pozycja lidera po 21. kolejce rozgrywek I ligi.

Obydwie ekipy w aktualnym sezonie prezentują się z bardzo dobrej strony, ale w sobotnim starciu swoją przewagę pokazali Akademicy. Częstochowianie, chociaż nie mieli łatwej przeprawy, zdołali pokonać przeciwników w czterech setach. Tym samym Lechia Tomaszów Mazowiecki musiała oddać pierwsze miejsce w tabeli na korzyść swoich pogromców. Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej AZS ma dwa "oczka" przewagi nad rywalami.

Wszystko wskazuje na to, że właśnie ekipa z Częstochowy przystąpi do fazy play-off z pozycji lidera. Podopieczni trenera Stelmacha mają przed sobą jeszcze tylko starcie z Olimpią Sulęcin, która w tym sezonie ugrała zaledwie dziewięć punktów i plasuje się na przedostatnim miejscu.

Sulęcinianie w sobotnim pojedynku przegrali z SMS-em PZPS Spała 2:3, a w tie-breaku ponieśli prawdziwą klęskę, kończąc partię z wynikiem zaledwie pięciu "oczek" na koncie. Sporo emocji dostarczył również mecz Exact Systems Norwid Częstochowa ze Ślepskiem Suwałki. Częstochowianie zdołali ze stanu 0:2 doprowadzić do remisu, ale w decydujących momentach starcia musieli uznać wyższość rywali.

Wyniki 21. kolejki:

Aqua Zdrój Wałbrzych - TSV Sanok 3:0 (26:24, 25:14, 26:24)
STS Olimpia Sulęcin - SMS PZPS Spała 2:3 (25:21, 25:13, 24:26, 23:25, 5:15)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - AZS Częstochowa 1:3 (24:26, 25:16, 21:25, 24:26)
Exact Systems Norwid Częstochowa - Ślepsk Suwałki 2:3 (21:25, 22:25, 25:21, 25:23, 13:15)
Krispol Września - KPS Siedlce 3:0 (25:21, 28:26, 26:24)
AGH AZS Kraków - Stal AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)